Rojstvo zla!

Dogajanje na Bradavičarki je postavljeno v čas, ko je mladi Mark Neelstin postajal lord Mrlakenstein in si je izbiral Jedce smrti.

KazaloGalleryPortálPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovPrijavaRegistriraj se
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Latest topics
» Klepet
Sob Avg 06 2011, 17:54 by Amon Amarth

» Prijave za Gryfondom
Pon Jul 11 2011, 19:02 by Amber O’Neill

» Metal Art Corner
Pon Jul 11 2011, 14:10 by Hermione Potter

» Prijave za Drznvraan
Pet Jun 24 2011, 19:06 by tempel weasley

» Prijave za Pihpuff
Sre Feb 16 2011, 16:12 by Melissa Morgan

» Stopnišče
Pon Jan 24 2011, 23:22 by Amon Amarth

» RPG iskalnik
Tor Jan 04 2011, 15:18 by Zara McGrady

» Trenutno poslušam...
Ned Jan 02 2011, 20:43 by Amon Amarth

» Oglaševanje
Ned Dec 12 2010, 15:27 by Jasper E. Smith

Share | 

Pot ob jezeru

Go down 
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Alexandra Leroy

Število prispevkov : 109
Registration date : 16/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 08:52

Alex je svoje roke, kot ponavadi, tudi tokrat tiščala v žepe svojega šolskega plašča. Sprehajala se je po tanki poti, ki je vodila okrog jezera. Tukaj trenutno ni bilo nikogar – predvidevala je, da so učenci na poznem kosilu ali da se učijo za kakšne izpite – še sploh 5. letniki. Vseeno je pričakovala, da se bo Remus pojavil – deloval je precej navdušen nad tem, da sta se spoprijateljila in upala je, da vse skupaj ni bila zgolj kamuflaža. Končno je zagledala njegovo postavo, ki se ji je iz druge smeri približevala…

((Remus, luv? Razz ))

Poglej uporabnikov profil
Ray Shadow
Profesor
Profesor

Število prispevkov : 642
Registration date : 10/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 09:28

Počasi je hodil po poti in v daljavi opazil Alex. Ni pospešil koraka ampak je nadeljeval v svojem tempu. Saj sta imela dovolj časa. Ko je končno prišel do nje jo je z nasmeškom pozdravil "Živjo". Skupaj sta nadaljevala po poti "In o čem bo tekla ta debata?" je vprašal. Opazoval je Alex in upal da ni preveč neposreden. Bila je leto starejša a z njo se je lahko pogovarjal kot da bi bila stara toliko kot on. Všeč mu je bilo da ni bila vzvišena, da je bila direktna in da se je lahko z njo pogovarjal. Želel si jo je bolje spoznati saj ni imel veliko prijateljev in upal je da bo one postala ena izmed redkih. Počakal je na njen odgovor pri tem pa zrl v jezero. Bil je lep dan in na srečo ni bilo premrzlo.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Alexandra Leroy

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 09:39

"Hej," ga je pozdravila tudi Alex in na obraz nadela velik nasmešek. Skomignila je in še sama pogledala proti jezeru. "O čemerkoli," se je nasmehnila. "Recimo... Iz kod prihajaš, kakšna je tvoja družina, kakšni so tvoji hobiji..." je skomignila. "Saj veš, da se spoznava." je dejala in počasi pričela hoditi naprej ob jezeru, dokler nista prispela do stare, lesene klopi. "Sedeva?" se mu je nasmehnila, prijela za svoj plašč, da ne bi sedla nanj, in sedla na klop, nato pa pričakujoče pogledala Remusa.

Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 09:49

Tudi Remus se je usedel in se ponovno zazrl v jezero. "Prihajam iz čarovniške družine v kateri so obsedeni z čistokrvnostjo. Nismo ravno srečna družina tako da to ni moja najljubša tema" kislo se je nasmehnil nato pa nadaljeval že z bol veselim izrazom "Največji hobi je seveda Quidditch. Rad tudi berem. Drugače pa se ne okvarjam z ničemer posebnim". Zazrl se je v jasno nebo in kljub temu da še ni bila noč je opazil belo luno na modrem nebu. Ni še bila polna a ob pogledu nanjo se je Remus stresel in hitro odvrnil pogled. "Raje povej ti kaj o sebi in svoji družini. Gotoovo imaš veliko bolj prijetno zgodbo" je rekel in se zazrl v Alex. Bila sta sama in bližina jezera ga je navdajala z mirom. Všeč mu je bilo da se je lahko z nekom pogovarjal o vsakdanjih rečeh.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Alexandra Leroy

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 10:02

"No ja, moja zgodba je podobna." se je nasmehnila Alex. "Moja starša dasta največ na čistokrvnos, kajpak sta bila oba dodeljena v Spolzgad, in kar močno ju je šokiralo dejstvo, da sva z bratom pristala v Drznvraanu - tukaj sva postala nekakšna izobčenca in staršev sploh nisva več zanimala. Moj brat je umrl, pravzaprav, bil ubit v 5. letniku, ravno takrat, ko sem jaz prispela sem, na Bradavičarko. Kar težko verjamem, da od tega teče že 6. leto..." je zavzdihnila in zamežikala proti jezeru, da bi ustavila solze, ki so hotele prodreti skozi njene oči. Končno je nekomu zares zaupala celotno družinsko zgodbo, in vedela je, da je Remus oseba, kateri je vredno to zaupati. "Sicer pa je moja družina zdaj tako ali tako že... Kaj pa vem, razdeljeni smo na dva tabora. Moja starša na eni strani in jaz na drugi." se je skušala nasmehniti. "Hobijev pa nimam ravno. Obožujem Quiddich, rada imam tudi dvobojevanje, razen tega pa nimam ravno nekih reči, ki bi jih neskončno rada počela."

Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 10:10

Remus je sočutno objel Alex. Ni vedel da je imela tako žalostno preteklost. Bilo mu je nerodno ker je sam "jamral" glede svoje družine ko pa je Alex morala preterpeti še veliko več. "Če me boš kdaj potreboval sem vedno tu" ji je rekel. Ko se je malo pomerila jo je spustil in se zazrl nekam v daljavo "Resnično sem srečen da je tu Bradavičarka. Je moj edini pravi dom." Nasmehnil se ji je ji obrisal dve solzi ki sta ji stekli po licu in nadaljeval "Saj imaš še samo eno leto nato pa boš polnoletna. Lahko se boš odselil in živela na svoje. Končala boš z šolanjem in se zaposlila in življenje bo boljše." Sam je moral čakati še dve leti in to mu ni bilo nič kaj všeč. Počasi je sonce začelo zahajati a Remus in Alex sta še kar sedela na klopci in se pogovarjala.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Alexandra Leroy

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 10:24

Ni se branila njegovega objema. Bil je prijateljski, topel, prijazen. "Hvala," se mu je nasmehnila skozi vlažne oči. "Hvala za vse." Prisluhnila je njegovim besedam in brez da bi rekla karkoli, se je lahko videlo, kako zelo se strinja. Bradavičarka je bila njen dom, pa četudi so se tudi tukaj zgodile grozne stvari. Tukaj je imela nekaj, česar doma ni mogla dobiti. Ljubezen, prijateljstvo. "Seveda. Mislim, da se bom odselila v Francijo ali kam dlje..." je zasanjano pogledala proti jezeru. "Moji predniki prihajajo iz Francije." je pojasnila in se nasmehnila. "Od tukaj tudi moj priimek, Leroy. Tvoji, predvidevam, so Angleži, kajne?" je vprašala in pogledala Remusa. Spomnila se je, da o tem ni želel ravno govoriti, a to vprašanje najbrž ni bilo ravno tako, ki bi ga vrglo iz tira.

Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 11:05

"Jap moji starši in stari starši in prastarši in ne vem koliko rodov nazaj so vs bili rojeni v Angliji. Saj tako kaže naše družinsko drevo." je rekel Remus "Francija je gotovo lepa. Si že bila tam?". Razmišljal je o tem da še nikoli ni zapustil Anglije in videl drugih krajev. Bilo bi zanimivo potovati po svetu je pomislil mogoče bo za to čas po koncu šolanja.. Dan je počasi drsel v noč in v prijetnem pogovoru je minilo še teh nekaj ur do noči.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Alexandra Leroy

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 11:28

Alex je pokimala. "Da, Francija je čudovita. Tam imam neke daljne sorodnike, ki nimajo nič proti domu, v katerem sem..." je dejala in se spačila, češ očitno so česa takega sposobni samo starši. "Tja včasih hodim na počitnice in podobno... Lepo je tam." se je za trenutek izgubila v lastnih mislih, a vedno znova so jo spomini ponesli k Thomasu in k ogromni želji, da bi izvedela, kdo je pravzaprav stal za njegovo smrtjo. Nenadoma se je spomnila nečesa in pogledala je Remusa. "Veš, eden redkih si, ki jim povem to, o Thomasu, o mojem bratu." je pojasnila. "Vem, da imaš letos najbrž precej dela in čisto te razumem, če zavrneš, toda... Morda, če bi hotel, saj veš..." Nekaj časa je mencala, nato pa naravnost vstrelila: "Izvedeti hočem, kdo je ubil mojega brata. Bi mi pomagal pri tem?" Na njenem obrazu je počival miren nasmešek, a sama je bila precej razburjena. Če bi ji bil Remus pripravljen pomagati...

Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 11:33

Remus je zmedeno pogledal Alex "Seveda sem pripravljen pomagati. Ampak ne bo lahko." ker ni hotel da bi Alex spravil v salbo voljo pa je dodal "Saj se nama bo gotovo nasmehnila sreča. Rade volje pomagam." nasmehnil se ji je. Res je imel letos kar natrpan urnik a odločil se je da bo pomagal Alex po svojih najboljših močeh. Začelo ga je zebsti zato se je zavil v svoj plašč "Greva počasi v grad? Počasi bo noč in malo me zebe." Vzdignil se je s klopi in se začel prestopati da bi se tako malo ogrel. Opazil je njeno razburjneost, očitno ji je Thomas veiko pomenil. Zdelo se mu je pomembno da ji pove "Veš zelo sem počaščen da si mi zaupala to o tvojem bratu. Obljubim da bom o tem molčal dokler ne najdeva krivca".

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Alexandra Leroy

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 11:41

Alex je skomignila. "Prav, pojdiva v grad." je pokimala in vstala. Na nebu so se že pojavile prve zvezede in tam, na nebu se je že svetila luna. Kako je lepa... je pomislila Alex. "Kmalu bo polna," je zamrmrala sama pri sebi, pogledala Remusa in se mu nasmehnila. "Res hvala, da si mi pripravljen pomagati." mu je hvaležno rekla. Počasi sta se odpravila proti gradu. Pred gradom je Alex obstala in se nasmehnila Remusu. "Res hvala... Za vse. Nekaj moram še storiti, tako da se najini poti tukaj najbrž ločita. Se še vidiva." mu je pomežiknila, nato pa se odpravila po enih izmed mnogih stopnic in se v nekaj trenutkih izgubila v hodnikih Bradavičarke.

Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sre Avg 22 2007, 13:20

Odpravila sta se proti gradu. Ko sta prišla do grada se je Alex poslovila "Se kmalu spet vidiva. Ne zabredi v težave" ji je še rekel se zasmejal in krenil skozi vhodna vrata. Počutil se je krasno saj sta se z Alex celo popoldne pogovarjala in zdelo se mu je da sta se dobro razumela. Pretresla ga je vest o njenem bratu a časa za raziskovanje tega dogodka še bo. Danes se mora spočiti saj ga čaka jutri še en naporen dan. Odpravil se je proti Veliki dvorani nato pa v Drznvraanovski stolp.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

Število prispevkov : 226
Registration date : 06/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Pet Avg 24 2007, 09:39

Tara je pritekla do jezera in se pred njim ustavila. Bila je zadihana, toda bilo ji je malo mar. Na nebu je opazila prihajajoče zvezde in sedaj se je jezero prelepo lesketalo v mesečini. Ozrla se je levo in desno in stekla po potki naprej do svojega skrivališča. Ko je po potki prišla do skupine dreves in skal je zavila noter in nekaj časa hodila, tako da je ne bi slišali niti videli tisti, ki so hodili ob jezeru.
In šele sedaj je svobodneje zadihala. To je morala storiti nocoj. Zajela je svež gozdni zrak ter pašč odvrgla na skalo. Tega sedaj ni potrebovala. Prav tako ni potrebovala palice, zato jo je zatlačila v žep.
In sedaj se je le morala spomniti. Zavihala je rokave, kot da bi to kaj pomagalo nato pa se je usedla na hladno skalo. Z mislimi pa je šla nazaj. Vedela je, kaj bo postala saj je to nekoč že znala, toda morala je samo obuditi spomine. Zamišljala si je samo sebe, kako se plazi po mehkem listju, njena čutila pa so bila neverjetno izostrena. Opazila je vsak migljaj okoli sebe in zavohala še tako šibek vonj. Previdno je zalezovala plen in natančno vedela, kako se je počutila. Njene mišice so bile napete in pripravljene, da se takoj poženejo v napad. Ostri kremplji so bili sedaj skriti a so bili pripravljeni, da se sprožijo v vsakem trenutku, takoj ko bo napadla plen. A še vedno se je plazila. Skočila je na skalo in našpičila ušesa, njena dlaka pa se je sedaj srebrno lesketala.
Tara ni vedela, koliko časa je sedela tam in bila osredotočena, upoštevajoč vsa navodila, ki ji jih je podal oče. Lahko ga je zaslišala v svoji glavi. Osredotoči se prekleto! Uporabljaj svoje možgane, če ne ne boš nikamor prišla! Tukaj ti ne po pomagal noben urok. Moraš čutiti!
Tara se je sedaj borila. Obdana z jezo. Okoli sebe ni čutila ničesar več, pa čeprav je zapihal veter. Bila je kot v transu.
In ko je že mislila, da tega ne bo mogla storiti nikoli več, da se ne bo mogla spomniti, je začutila. Čutila je svoje telo, ki se je počasi a vztrajno začelo spreminjati.
Zalezovala je plen in sedaj ga je lahko vohala. Bil je neverjetno privlačen, mamljiv. Njene mišice so se še bolj napele in elegantno se je potuhnila nižje v travi. Počasi in previdno se je približevala obroku pred njo. Zajček je radovedno dvignil glavo in začel ovohavati zrak, toda Tara se je zvito nasmehnila. Niti pričakoval ni kaj ga čaka. Počakala je, da je zopet dobil zaupanje in takrat je skočila...
Njeno telo se je dokončno spremenilo in bila je navdušena, ko ji je uspelo. Sicer ni vedela, koliko časa je potrebovala, toda ni ji bilo mar. Igrivo je skočila v zrak in padla nazaj na vse štiri, njene mišice pa so se napele ob doskoku. Ni bila navajena in motilo jo je vse okoli nje zaradi izostrenih čutov, toda vedela je, da se bo navadila. Ob njej je zagledala lužo in hitro se je odpravila tja ter zazijala v samo sebe.
Njena mehka siva koža se je lesketala in opazila je tudi črn vzorec na hrbtu ter dva čopka na ušesih. Močne mišice na nogah ter elegantno telo mačke. S svojimi očmi je zrla sama vase in opazila, da so temno zelene. Toda ni bila običajna mačka...bila je ris.
Nekaj časa je tako stala tam nato pa se je odločila, da je čas, da se spremeni nazaj. Pri tem je bila še nekoliko nerodna, toda vedela je, da bo vsakič boljše. Preobrazba nazaj je bila enostavnejša in čez par minut je bila vesela, da se je zopet počutila kot človek. Toda bila je izmozgana. Čeprav je to že počela, ni vedela, da vzame toliko energije. Ali pa je bilo to samo zato, ker je to počela po dolgem času? Tega ni vedela. V glavi se ji je samo pokazala slika očeta, ki takrat ni rekel niti besede, pa naj si je še tako želela, da je ponosen nanjo. Po tem je le odkorakal proč.
Zmajala je z glavo. Kaj ji mar on. Važno, da se je zopet naučila. Hitro je pobrala plašč ter preverila, če je kdo ob jezeru. Ko ni nikogar videla ali kaj slišala, je tiho zapustila jezero in se odpravila v grad.
Nazaj na vrh Go down
Alstor Nerga
Auror

Število prispevkov : 30
Registration date : 21/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sob Avg 25 2007, 18:21

Alstor in Rol sta svojo patruljo začela kar po poti ob jezeru. Bila je noč in nista smela dovoliti da bi se kdo od dijakov potikal izven gradu. Alstor je pripravil palico in rekel "Lumus". Palica je zasvetila in Alstor se je obrnil proti svojemu kolegu "Biti morava previdna. Ne vrjamem da se bo že danes kaj zgodilo a nikoli se ne ve." Počasi sta korakala po poti okoli jezera. Alstor je s palico svetil okoli in iskal morebitne raziskovalce. Prišel je do skupine dreves in skal. Z palico je za trenutek posvetil v to smer in videl neko žival. Svetloba palice je drsela naprej in nadaljeval je pot s svojim mirnim korakom. Skoraj sta obhodila že celo jezero ko se je Alstor končno ustavil "Imam idejo.Mislim da bova bolj učinkovta če se ločiva. Sam bom malo pogledal po prepovedanem gozdu ti pa se sprehodi po parku. Razen če se ne strinjaš?" Pogledal je proti svojemu kolegu in upal da ima on mogoče kakšen boljši predlog a vseeno je še pred je spregovoril dodal "Ob znaku težav pričarajva rdeče iskre." Počakal je kaj bo na to idejo pripomnil Rol.
Nazaj na vrh Go down
Rol Pavnetis
Auror

Število prispevkov : 10
Registration date : 08/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Sob Avg 25 2007, 18:50

Rol mu je tesno sledil, bila je temna noč, a luči si zaenkrat še ni upal prižigati, v bljižnem grmu je neka zašutelo in Rol je palico sunkovito premaknil tja:"Lumos," je zašepetal in svetloba je obsijala grm:"Le ptič," je rekel in začel poslušati kar je imel za povedati, stopal je počasi in z palico svetil naprej, okoli so bile skale drevesa in čisto vse mogoče, čuna je obsijala, Jezero bila je skoraj polna, manjkalo je le še nekaj dni, obhodila sta jezero ko se je Nerga nenadoma ustavil se obrnil k njemu in mu začel razlagati, Rol je na pol poslušal na pol poslušal naravo in vse drugo. Ko je Alstrol Nerga končal je Rol palico povesil, da je obsijala delček poti ki je bil pod njima:" Vredu je, sepravi jaz zdaj grem po parku," je zagodel:" srečno," je še dodal mu obrnil hrbet in se odpravil nazaj po poti. Plašč mu je plapolal v nočnem vetriču, vse je bilo tiho, pretiho, kot, da bi se moralo nekaj zgoditi zdaj, zdaj ali jutri, mogoče se že je, pa tega ne ve nihče, Rol se je sunkovito obrnil kot, da bi mislil, da ga bo pospravil norec z sekiro. Zmajal je z glavo:"Rol, Rol ti si res neumen kako lahko misliš kaj takega, nobenega ni, park je verjetno čisto prazen," nasmehnil se je in zavil z poti po travi. Odpravljal se je proti Igrišču za Quidittch, mogoče se je dko odločil letati v poznih urah....

(Nadaljevanje: Igrišče za Quidittch.)
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Pon Avg 27 2007, 18:46

Remus je korakal po poti. Tokrat je bil sam in je malo sproščal svoje misli. Danes ponoči bo polna luna in moral se je malo pripraviti na to. Počasi je nadaljeval pot ko je za seboj slišal hitre korake. Videl je roza lase ki so se mu približevali in velik nasmeh na dekletovem obrazu. Bila je še prvošolka in pripadala je Pihpuffu in Remus se je ob njej moral nasmehniti. Še preden je spregovorila ga je spravila v dobro voljo saj je bila tako polna življenja.

[Tonks kr pridruži se Very Happy]

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Nymphadora Tonks

Število prispevkov : 26
Registration date : 26/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Tor Avg 28 2007, 07:48

"Živjo," se je Nymphadora nasmehnila starejšemu dijaku. Ona sama je v park prišla klepetat s prvo osebo, ki se ji bo zdela tega vredna, in tale je dajal kar tak vtis. "Jaz sem Tonks. Tebe sem pa že videla - si kapetan, aneda?" in je vedoželjno zrla vanj in že razmišljala, kako ji je na novi šoli lepo postlano in je doslej srečevala predvsem prijazne osebe. Njene obrvi so se skorajda neopazno zmanjšale in postale bele barve.
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Tor Avg 28 2007, 08:28

Remus se je najprej začudil njeni spremembi las, nato pa se nasmehnil "Živjo. Jaz sem pa Remus." Ozrl se je na njen prikupni obraz. "A ti si pa metamorfer?" jo je radovedno vprašal. Še nikoli ni srečal kakšnega zato se je z zanimanjem zazrl v njo. "Kako ti je všeč na Bradavičarki?" je vprašal saj se mu je zdelo da še ni dolgo tukaj. Zazrl se je po poti. Očitno sta bila sama. Nadaljevala sta pot okoli jezera a z poččasnimi koraki. Bil je še en topel dann verejetno eden izmed zadnjih. Remus je zopet pomislil na polno luno in na to da bo moral danes spet izginiti a ker o tem ni hotel razmišljati se je raje obrnil nazaj k Tonks in poslušal njen odgovor.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Nymphadora Tonks

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Tor Avg 28 2007, 08:35

Še bolj široko se je nasmehnila in čivknila: "A se temu tako reče? Ja, mislim da sem. Čeprav so me v mladosti zaradi tega kar dosti zafrkavali, mi je všeč." Ozrla se je naokoli in dejala: "Šola je odlična, profesorji so obupni, v račun mi pa ne gre Vrba mesarica. Prej me je tako šusnila, da sem rano komaj popravila. Zakaj neki je ne posekajo?" je sama pri sebi premlevala, nato pa hotela čimprej spremeniti temo; "Danes je mlaj, kajneda? Najbolj strašljiva, temna noč. Čakaj, ali pa je polna luna? Če je tako, bi lahko šla danes strašit profesorja Speedyja v posteljo," se je zahehetala.
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Tor Avg 28 2007, 08:47

Remus je ostal tiho ko je govorila o vrbi mesarici in polni luni. Vedel je da ne ve kako blizu je njegovi skrivnosti. Pogledal je v nebo in pomislil Pohiteti moram v grad. Ob njenem zadnjem stavku se je od srca zasmejal in spravila ga je v veliko boljšo voljo. "Hvala" ji je rekel in opazil njen zmeden pogled saj ni vedela čemu zahvala. "Žal te moram zapustiti saj me čakajo.... nuujni opravki." Pomahal ji je se obrnil in krenil proti gradu. Med tem ko je hodil je razmišljal o tem kaj ga čaka danes. Še ena boleča preobrazba si je rekel tik ppreden da je izginil skozi grajska vhodna vrata. Preden se odpravi mora še v Gryfondomovsko dnevno sobo.

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Marius M
Gost

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Tor Avg 28 2007, 08:47

Marius, ki je poškodovan od kratke bitke z Snape-om je hodil in iskal Lunca. Hodil je počasi in ni kazal bolečin, bolelo ga je notri. Takrat je videl GRyfondomca z PihPuffko. Stekel je do tam in pozdravil.
" Pozdravljeno dekle! Pihpuff je tvoj dom, imam prav?" je dejal in se nasmejal. Pogledaj je Remusa, ki je stal poleg in dejal.
" Lunco! Pazi! Saj veš kaj je danes!" je le njemu dejal in namignil. Obrnil se je proti Pihpuffki in ji dejal.
" Metamorfer si kajne! Lepo je to! Nekaj ti bom zaupal, ampak ne naokoli govoriti!" je dejal in se približal njenemu ušesu.
" Mag sem in se lahko spremenim v podgano!" je dejal in se hitro odmaknil. Kazalec je premaknil pred usnice, češ da ji je dal znak da je tiho o tem.
" Remus! Si videl kaj Jamesa ali Siriusa!" se je obrnil proti Luncu in ga vprašal." ŽE cel dan jih ni!" je nadaljeval in počakal.
Nazaj na vrh Go down
Nymphadora Tonks

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Tor Avg 28 2007, 09:26

"A reees?" je navdušeno zategnila Tonks in za šalo spremenila svoje oči v zeleno. "To bi bila pa tudi jaz. Samo, ne vem čarobne formule," se je zahehetala. "Bila bi pa... kaj vem, kakšen velik pes? Mogoče pa husky, ali pa volk..." Opravičujoče je pogledala Remusa in zamrmrala: "Pobožne želje, kajneda?"
Pustila ju je, da se pomenita pri sebi, pri tem pa je razmišljala o namigovanju Mariusa Mallyja. Kaj neki je danes? In se je poslovila in šla sedeti v vrbino senco, dovolj daleč, da je lahko opazovala nenadne premike drevesa in sanjarila...
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Pon Sep 03 2007, 18:38

Z zdolgočasenimi koraki je prišla do jezera in se z zelenimi očmi zazrla v njegovo mirno gladino. Okoli sebe ni videla ali zaznala ničesar drugega, kajti njene oči so samo zmedeno strmele v temno gladino pred sabo. Jezero jo je vabilo, da se potopi in na svoji koži občuti vznemirljivost hladnih kapljic, ki bi obkrožile vsako ped njenega telesa. Kot uročena je stala tam z rokami v žepih in opazovala nežno valovanje, ki ga je povzročal veter. Njeni lasje ter plašč pa so se vsake toliko premaknili in zvrtinčili nekje zadaj za sloko postavo. Na nek način jo je jezero s svojo temačnostjo pomirjalo in prekinilo njen že tako neurejeni tok misli. Zavidala je gladini, ki je enostavno stala tam, brez da bi se menila za kogarkoli drugega. Brez problemov. Enostavno je šla skozi čas ne meneč kaj se lahko z njo zgodi. Hladno in polno moči. Tara ni vedela koliko časa je stala tam a zdelo se ji je, da še noče oditi proč. Premaknila se je malo naprej ob jezeru nato pa se udobno zleknila na toplo travo ter se še naprej predajala brezčasju.
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Čet Sep 06 2007, 18:33

Žalostno je zrla v jezero a niti ni vedela zakaj. Bilo je toliko stvari, ki si jih ni znala pojansiti, toliko se je dogajalo okoli nje, a sama se je v tem trenutku počutila popolnoma nekoristno. Zdelo se ji je, kot da se je ustavila sredi ceste, ljudje pa so hiteli mimo nje, brez da bi jo opazili. Čas je brzel z veliko hitrostjo ona pa je le nepomembno stala in se spraševala kaj za vraga dela tukaj.
Pogled ji je zdrsnil na pokrajino okoli sebe in seveda tukaj ni bilo nikogar. Začela se je jeziti sama nase, ker se je predajala takšnim žalobnim mislim, toda nič ni pomagalo. Poleg tega ni bilo tudi nikogar, ki bi jo morda spravil v boljšo voljo. Bila je popolnoma sama.
Zgrbila se je in objela svoje noge, glavo pa je položila na kolena. Veter je nežno pihljal in ji mršil lase a njen odsoten pogled je naznanjal, da tega sploh ne čuti. Mogoče sploh ni sposobna čutiti. Mogoče je popolnoma otopela. Toda zdelo se ji je, da tam je nekaj, zaradi česar je njeno srce začelo hitreje biti. Zdelo se ji je, da je tam nekdo, za katerega se je bilo vredno boriti. Nejasna podoba se ji je izrisala v glavi a ni kakor se ni mogla spomniti Remusovih potez. Zdel se ji je tako daleč in tako neresničen. Kot, da sama samo sanja. Morda je sama neresnična?
Mogoče pa res...je pomislila in končno vstala. Odločila se je, da tukaj nima več kaj početi in da že dolgo ni obiskala svojega skovirja. Zato se je z nesigurnimi koraki odpravila v grad.
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   Čet Sep 13 2007, 19:54

Prikimala je, da je vredu in počasi sta prikorakala do jezera, ki je sedaj navidezno mirno ležalo pred njunimi nogami. Tara se je spomnila, da je bila ravno nedolgo nazaj tukaj, in presenetilo jo je, kako je bilo sedaj vse drugače. Na licih ji je počival nasmeh, ko je pomirjeno zrla v globoko in skrivnostno črnino, ki je sicer ponujala toliko možnosti, a sedaj se je le spokojno bleščala v temi. Tara je priprla oči in s pomočjo grobe mesečine zaznala pot, ki je vodila okoli skrivnostnega jezera.
Glavo je naslonila na Remusovo ramo in takoj posumila, da je prelepo, da bi bilo res. Taka sreča njej ni bila nikoli naklonjena in zato ni bilo nič čudnega, če se je vsak trenutek pričakovala, da jo bo nekdo klofnil po obrazu in se zadrl Zbudi se!
Toda ta trenutek se ni prikazal in zato je nekaj trenutkov le negibno stala ter vdihavala znani vonj, ki ga je prinašal rahel veter iz jezera. "Lepo kajne..." je polglasno rekla in se še vedno izgubljala nekje med realnostjo in sanjami. Končno je svoj obraz obrnila proti Remusu in nato pomignila proti stezi, ki se je vila v temo:"Greva okoli?" je radovedno vprašala in strmela v temne oči pred seboj. Toda pravzaprav ji je bilo vseeno, saj jo je prevzelo nenavadno čustvo, ki ga ni poznala in se ji je sedaj iz srca širilo v vsako celico njenega telesa in premagovalo njen razum. Čutila je, da jo navdaja z močjo in sedaj je kljub šibkemu a mrzlemu vetru ni zeblo. Kakorkoli je že imenovala sreča ali ljubezen, četudi samo sanje, se ni hotela zbuditi...

[se opravičujem, k mam zaporedne poste, sam tist je še od prej, pa nism vedla kk nj drugač nardim]
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pot ob jezeru   

Nazaj na vrh Go down

Pot ob jezeru
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next