Rojstvo zla!

Dogajanje na Bradavičarki je postavljeno v čas, ko je mladi Mark Neelstin postajal lord Mrlakenstein in si je izbiral Jedce smrti.

KazaloGalleryPortálPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovPrijavaRegistriraj se
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Latest topics
» Klepet
Sob Avg 06 2011, 17:54 by Amon Amarth

» Prijave za Gryfondom
Pon Jul 11 2011, 19:02 by Amber O’Neill

» Metal Art Corner
Pon Jul 11 2011, 14:10 by Hermione Potter

» Prijave za Drznvraan
Pet Jun 24 2011, 19:06 by tempel weasley

» Prijave za Pihpuff
Sre Feb 16 2011, 16:12 by Melissa Morgan

» Stopnišče
Pon Jan 24 2011, 23:22 by Amon Amarth

» RPG iskalnik
Tor Jan 04 2011, 15:18 by Zara McGrady

» Trenutno poslušam...
Ned Jan 02 2011, 20:43 by Amon Amarth

» Oglaševanje
Ned Dec 12 2010, 15:27 by Jasper E. Smith

Share | 

JESENSKI PLES V MASKAH

Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Lucius Malfoy (nekdanji)

Število prispevkov : 439
Registration date : 28/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Okt 25 2007, 18:42

[ne sam jezna.. besna.. pol se pa spravlaš na brezmožganskega blondinca!]

Malfoy ni vedel, kako naj si razlaga tišino, ki je padla med njiju. Nazadnje je pomislil, da ne bo odgovorila na nobeno od njegovih vprašanj. Ampak očitno je samo razmišljala.
Presenečeno je začutil, kako ga je zgrabila za plašč in ga potegnila k sebi. Poslušal je, kar je imela za povedati, še vedno presenečeno.
"Oprosti," je rekel in se spet zravnal, ko je njen prijem popustil. Kako naj bi vedel? In zdelo se mu je krivično, da se jezi nanj, čeprav ni vedel, da bo ta tema tako.. moreča. Navsezadnje je ni poznal in vprašanje je postavljal ravno zato, da bi izvedel kaj več.
Ravno ko je mislil, da bo med njiju padla moreča tišina zaradi tega izpada, je Avis spremenila glas in odgovorila na njegovo vprašanje z bomboni.
'Vsaj zaradi tega me ne bo ubila,' je pomislil in rekel: "Marcipana ne maram preveč. Pravzaprav nasploh bombonov ne maram preveč. Raje jem Spremenljive čokolade, Raznokusne čokolade.. Torej vse kar je čokoladnega.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
Avis F. Quaglio

Število prispevkov : 884
Registration date : 02/09/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pet Okt 26 2007, 19:56

((sory, bi te prej opozorila,sam pol ti nebi mogla grozit Smile to pa tolk rada počnem... ubistvu to Avis rada počne. Blondinc si je pa že zaslužu.. hm, mogla bi mu fajn prste pohodit.... Very Happy))

Previdno se je ozrla okoli, če je kdo slučajno opazil njen izpad. Videti ni bilo. Kljub temu, da je nosila masko, je morala ostati karseda previdna in neopažena. zagledala se je v Malfoya, ki jeje ravno razlagal nekaj o marcipanu in kako zelo rad ima čokolado. Opravičujoče se mu je nasmehnila, nato pa se spomnila, da je zaradi maske ne more videti. roko, ki je počivala na najegovem ramenu in s katero ga je prej zagrabila za plašč, je dvignila k negovemu obrazu in ga s konicami prstov narahlo pobožala tam, kjer je njegova maska zakrivala lice, pote pa je roko nežno položila nazaj.
"Nisem te hotela prestrašiti.No..." zajecljala je, ko je spoznala, da je povedano laž. To da ga prestraši, je bil njen namem. In verjetno je bil dosežen.
"mislila sem... no..." besede so ji šle težko z jezika. nazadnje je pogoltnila cmok v grlu in čisto potiho rekla
"Žal mi je. " ozrla se je okoli, saj se je zavedala, da jo Malfoy čudno gleda.

((o, fuj...a vis je ratala osladno prijazna... hm, le kam to vodi?))
Nazaj na vrh Go down
Narcissa Black (nekdanja)

Število prispevkov : 164
Registration date : 27/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sob Okt 27 2007, 14:30

Iz praznih ječ je prišla v velik hodnik pred Dvorano in tok učencev jo je ponesel vanjo. Razgledala se je naokoli. Vsepovsod so bile maske, take ali drugačne. Ozrla se je v začaran strop. Nežna mesečina je lepo osvetljevala prostor.
Kar naenkrat se je znašla ob plesišču, na katerem se je pozibavalo kar nekaj parčkov. S pogledom je ošinila množico. Nikogar ni prepoznala. Upala je, da bo Bella prišla, vendar ni vedela, kje je. Upam da ne dela kaj neumnega. Njena sestra je vedno znala zabresti v težave.
Odšla je do pulta, kjer se je narčala pijača. Vedela je, da privlači marsikateri pogled. Ni ji bilo zamanj ime Narcissa.
Dolg, srebnrkast plašč, okrašen s smaragdi, ji je poudaril postavo. Maska, ki ji je prekrila oči, je razkrila njene tanke rdeče ustnice. Posebej je poskrbela za svoje svilnato blond lase, ki so sijali v mesečini. Seveda ni pozabila na lepo zbirko prstanov, ki so ji krasili roke, ter zapestnice, ki si jo je nadela ob posebnih priložnostih.
Njene oči so se sprehodile po mimoidočih. Iskala je znano postavo, in se spraševala, če je že prišel. Mogoče ga pa ne bo? Ta misel se ji je zdela maloverjetna, glede na to, da Lucius ne bi nikoli izrabil priložnosti, da bi se pokazal v javnosti, čeprav v maski.
Nazaj na vrh Go down
Bellatrix Black (nekdanja

Število prispevkov : 422
Registration date : 12/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sob Okt 27 2007, 20:49

Bila je nerazpoznavna. Res, da ji ni ostalo dovolj časa, da bi se mudila še s spreminjanjem glasu, tako da se je v tej smeri le trudila govoriti mehkejše in tišje kot sicer (kar je na koncu res zvenelo, kot bi si pomagala s čarovnijo) in tudi okrog obraznih potez se ni preveč mučila (le nekoliko je omilila ozko brado, da je bil njen obraz bolj okrogel, prijaznejši), saj spreminjanje oblike ni bilo njeno favoritizirano področje in ni imela namena končati v ambulanti, kot že marsikateri študent, ki je precenjeval svoje sposobnosti; a svoje so naredili že njeni lasje, ki so se ji tokrat v nežnih kodrih kot neskončen srebrn slap usuvali prek hrbta, velik, nedolžen nasmeh, ki je poplesaval na njenih ustnicah ter iskrive oči, ki tokrat niso zrle v svet sovražno priprte in ki so se, spremenjene posebej za to priložnost, barvno popolnoma skladale s preprosto bledozeleno obleko, ki je segala do tal in za katero je Bellatrix seveda odštela malo premoženje. Znebila se je tudi vsega nakita in nekaj tednov star črn lak na nohtih nadomestila s srebrnim.
Predstavljati vylo je bilo težje, kot je sprva mislila. Neprestano je morala biti pozorna na svoj obrazni izraz, ko se je, zavoljo svojega lika seveda, počasi in z dvignjeno glavo sprehodila čez bogato okrašeno Veliko Dvorano naravnost do šanka. Ko se je spomnila, da bi jo ravno to lahko izdalo, se ji je v rokah že znašel poln kozarec. Skomignila je in se komaj pravočasno zaustavila, da se ni lagodno naslonila na šank, saj se ji je zdelo, da se kaj takega vylam enostavno ne pritiče.
Z očmi je površno preletela celotno prisostvujočo populacijo, ko se ji je pogled ustavil na nezgrešljivih svetlih laseh. Narcissa. Kako očitno. Poskušala je poiskati še Malfoya, a se je pri nerazpoznavnosti maske očitno bolj potrudil.

Skozi gnečo si je začela utirati pot do sestre. Že po nekaj korakih je, vyla gor ali dol, nemarno nadrla neznanca, ki ji je stopil na krilo.
"Hej mala," je rekla s svojim običajnim, odločnim glasom, ko se ji je vendarle uspelo preriniti do Narcisse. "Si zanalašč pustila svoje lase nedotaknjene?"

[zgleda da je to je Spolzgadovski ples v maskah]
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sob Okt 27 2007, 21:08

Med oziranjem in gledanjem v množico je zaslišala znan glas. Kako tipično. Morala se je zasmejati, ko je do nje prišla Bella.

"Nikoli ne bi ugotovila, da si to ti, če enkrat za spremembo ne bi odprla ust," ji je smejaje zabrusila v pozdrav. Razveselila se je je, kot vedno. Sama ni rada zbadala in teptala ljudi. Saj ne da bi ji bilo neprijetno, vendar ni vedno vedela, kaj reči in narediti. Oboževala pa je Bello, ko je provocirala druge, ker je bila pri tem naravnost odlična.

"Saj veš, da so moji lasje prelepi, da bi jih spremenila v kaj drugega," ji je namuznjeno dejala. Dodobra si jo je ogledala. Morala si je priznati, da se je resnično potrudila. "Vyla torej," se je zahahljala. "Zanimivo, in domiselno, pa to še kar drži; čudovita navzven, divja in neukrotljiva navznotri," se je namuznila in jo dregnila s komolcem. Še enkrat je ošinila njeno obleko. "Kje si jo kupila?" jo je kar nekam zavidljivo vprašala in še namrščeno dodala: "Jaz sem prosila teto Lucretio, in mislim, da se zanalaš ni potrudila tako, kot bi se lahko."
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Ned Okt 28 2007, 08:02

"Saj veš, da ne morem biti tiho," se je namuznila Bellatrix in si okoli prsta navijala pramen dolgih, srebrnkastih las, občutno mehkejših od njenih naravnih, gostih temnih kodrov. "V ta namen sem malo povadila in dejansko mi uspe govoriti z nekakšnim nežnim, kiljavo visokim glasom, a dokler se pogovarjam s tabo, ne vidim nobenega razloga, da bi mučila svoje glasilke. Že tako se moram truditi, da se, kot si se ti izrazila, divjost in neukrotljivost ne prerineta na površje. In v taki situaciji je prekleto težko, glede na to, da bi trem četrtinam ljudi, ki me obkrožajo, najraje zavila vrat. Mogoče bi bilo bolje, če bi se našemila v kakšno harpijo."
Ko je začutila blago občudujočo nevoščljivost v sestrinem glasu, je njen ego kar poneslo v višave. Če je bila obleka všeč Narcissi, ki je bila glede teh stvari grozno izbirčna, potem je morala biti res prekrasna. Njena sestra je imela odličen občutek za glamuroznost, medtem ko je Bella ponavadi, če se je že vrgla v nakupovanje, izmed stvari ki so ji bile všeč izbrala najdražje.
"Kupila sem jo v manjšem butiku v Meryascoveeni. V pregrešno dragem butiku, seveda. A kaj, ko je bila to edina obleka, v kateri sem se videla kot vyla! Verjetno bo bolj za enkratno uporabo, saj si ne predstavljam, da bi jo nosila k moji siceršnji pojavi. Tako da, če ti je všeč, jo lahko v oporoko zapišem pod tvoje ime," jo je podražila in se sproščeno zasmejala. "In ne dramatiziraj, saj veš da te ima tetka Lucretia najraje izmed vseh njenih nečakinj in nečakov. Le vate še lahko polaga svoje upe, da boš nekoč postala uglajena gospa."
Ozrla se je po sosednjih zamaskirancih ter nekomu, ki je zagledano bolščal vanjo, namenila morilski pogled, ki pa ga je, kakor hitro se ga je zavedala, zamenjala s prijaznim mežikom ter se obrnila nazaj k sestri. Ni ji ušlo, kako ta s pogledom preiskuje dvorano.
"In si že ugotovila, za katero masko se skriva užaloščeni ljubimec?" jo je brezbrižno vprašala, saj je vedela, da je Narcissina edina želja, zaradi katere se prikrito živčno ozira po množici, uzreti Malfoyevo pojavo.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Ned Okt 28 2007, 21:30

Še vedno je rahlo zavidljivo pogledovala Bellino obleko. Kar malo ji je bilo žal, da ni šla z njo po nakupih. Nekam pa jo je zmotilo drugo dejstvo.
"Kje pa si dobila toliko denarja za obleko? Meni zadnje čase mami in oči nočeta poslati niti gulda," je nekoliko namrščeno zamrmrala. Bila je velika zapravljivka in doma sta bila starša zaradi Andromede naravnost morilske volje, kar je posledično vplivalo na Narcissin dohodek. Obe z Bello sta bili vedno oblečeni v najdražje in najboljše obleke, vendar se je Narcissi dozdevalo, da je njena temperamentna sestra v zadnjem času zapravila že pravo malo bogastvo, ne da bi ona vedela za to.
Ob Bellini omembi Lucretie se je morala zasmejati. "Mja, tebe si človek s kančkom zdrave pameti res ne predstavlja stopicljati v lepi oblekici in se smehljati gostom na svoji zabavi, kaj misliš," se je namuznila in se zadržala, da ni planila v smeh. "Sicer pa ne vem, zakaj si rahlo spremenila svoj obraz. Jaz sem hvaležna genom za dober videz," je dodala, ko si je dodobra ogledala sestrin obraz, ki je bil le malo drugačen od originalnega videza.
Ob omembi Luciusa se je kar nekam prestrašeno ozrla okoli, vendar nikogar ni bilo dovolj blizu, da bi slišal, o čem se pomenkujeta. Vseeno je stišala glas in se pomaknila bližje. "Bella, bi lahko tišje o tem!" je siknila. "In... si mogoče kaj govorila z njim zadnje čase?" jo je vprašala in se preiskujoče zazrla vanjo. Sivkaste oči za masko so bile polne pričakovanja in svetlikajoče se kakor guldi.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pon Okt 29 2007, 08:11

Odkar je pomnila, se je njihova družina utapljala v zlatu, zato jo je Narcissino priznanje precej šokiralo. Da pa bi lahko nadaljevala s svojo predstavo in se ji ne bi bilo potrebno preveč ubadati s problemom, je krivdo hitro zvalila na Andromedo, nato pa široko razprla oči in njen glas je postal tako hlinjeno prijazen, da je bilo že ogabno.
"Mami, očiiiii.... Potrebujem nekaj precej dragih sestavin za napoje. In peresa. In nekaj knjig. In šolska torba se mi je strgala. In naslednji teden grem v Meryascoveeno, pa bi si rada nekaj kupila zase. In tako naprej in tako naprej. Tebi pa denarja za obleke sploh ne bodo dali, verjetno tudi zato, ker je Lucretia prepričana, da najbolje izgledaš v njenih kreacijah."
Ošinila je čarovnika, ki je stal na njeni desni in ujela svoj odsev v njegovem kostumu, ki je bil narejen iz nečesa ceneni foliji podobnega ter se zamišljeno pogladila po svoji novi, čudno zaobljeni bradi.
"Saj nisem nikoli trdila, da so me geni razočarali; manjša transformacija je bila potrebna izključno zaradi vživljanja v novo vlogo in lahko te potolažim, da boš takoj po plesu lahko spet gledala mojo razpotegnjeno faco."
In nato je spet načela vedno aktualno debato o Luciusu.
"Glede na to, kako me cela šola napada v zvezi z morebitnimi sočnimi novosti o vajini bodoči zvezi, mi ni jasno, zakaj tako paničariš," je skomignila in s pladnja, ki je prilebdel mimo hlastno pograbila zadnji kozarec, do polovice napolnjen najverjetneje s slabo imitacijo alkohola. "In če te že zanima, sva res malce poklepetala. Upam, da je njegova debilnost le začasno stanje, stranski učinek zaljubljenosti."
Ozrla se je na plesišče, kjer se je nekaj parov trudilo plesati, nekateri bolj, večina pa manj uspešno. Ravno se je naslajala nad nerodnostjo plesalcev, ki sta skoraj telebnila po tleh, ko je nekje na skrajni levi opazila, kako je postavi v zelenem plašču kapuca počasi zdrsnila z glave in njene svetle, bledozelene oči so ujele nekaj, kar je sumljivo spominjalo na Malfoyevo skrbno negovano pričesko. Sunkovito je obrnila glavo, da bi se docela prepričala, a ji je pogled zakrila truma našemljencev.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pon Okt 29 2007, 12:41

Mrko jo je pogledala. "Povem ti, mami je zaradi Andromede silno slabe volje, prejšnič sem ji jo v pismu samo omenila, pa sem dobila odgovor šele po enem mesecu in po vsem tem, kar mi je napisala v pismu, se čudim, da nisem dobila tulbe. Razganja jo od jeze," je jezno rekla in prijela svoj kozarec.
Nameravala je narediti požirek, ko se je priprtih oči zazrla v tekočino. Namrdnila se je in kozarec odložila nazaj. Pijača ni ustrezala njenemu okusu. "Če boš tudi to leto prišla do najbolšega ognjenega viskija, me obvesti," je nekako slabovoljno pripomnila. Šolska pijača je bila po njenih standardih nekje v slabem povprečju, sama pa se je zadovoljila le z najboljšim.
Radovedno jo je pogledala. "Kaj pa sta z Malfoyem govorila? Me je kaj omenjal?" Upala je, da kaže veliko manj navdušenja, kot ga je sicer.
Sledila je Bellinemu pogledu na plesišče, vendar ni opazila katerekoli znane postave. Spraševala se je, če ravno v tem trenutku pleše z Avis.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pon Okt 29 2007, 20:59

Bellatrix je zavila z očmi. Stranskim učinkom zaljubljenosti je očitno podlegla tudi njena sestra.
"Nič čudnega, da najino mamo razganja od jeze in obupa. In precej butasto od tebe, da ji greš omenjat izgubljeno hčerko v pismih. Raje se drži stran od te teme, če hočeš od staršev dobiti kaj denarja."
Nekoliko nejevoljno se je posvetila vsebini svojega kozarca, ki pa je tudi ni spravila v boljšo voljo. Mračne misli ji je pregnala šele Narcissa, ko je omenila Bellatrixino ime in Ognjeni viski v istem stavku.
"Oh, draga moja, letos je v modi Absinth. Ne povzroča tako groznega mačka kot viski in če ga spiješ dovolj, se do tebe primaje zelena vila in ti izpolni manjšo željo. Pošilja je že prispela in je na varnem spravljena v Merjaščevi glavi, ki letos organizira masivno zabavo, na katero te bom odvlekla takoj po tem, khm, plesu."
Izpraznila je kozarec in si hitro priskrbela nekaj vode, da bi popravila okus.
"Ja, mogoče se je v pogovoru med mano in Malfoyem enkrat ali dvakrat pojavilo tudi tvoje ime," je diplomatsko začela in v smehu končala, ko je prestregla Narcissin značilen pogled, ki ga je bilo nemogoče opisati z besedami. "Bučka, seveda, da te je omenjal, saj si bila osrednja tema najinega pogovora! Saj nisi mislila, da sva se pogovarjala o vremenu in različnih načinih uporabe Žrlelih Kletev? In mimogrede, kdo je Mike? Lucius ga je nameč neprestano omenjal, in to v izrazito obupanem, žalostnem, nesrečnem tonu."

[absinth mi je zato padu na pamet ker ga glih zdej pijem (najdla v omari). kje pa je kej Luc zadne cajte? Lahko bi kej do naju pristopu, al pa bi midve do njega Razz ]
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pon Okt 29 2007, 22:33

[luci je pomoje do petka odsotna. sicr pa sm ti že omenla: PREVEČ piješ my deer Razz Twisted Evil ]

V mislih je sklenila, da je najbolje, da ne omenja preveč Andromede. Nekako ji je ušlo iz glave dejstvo, da Bella ob njenem imenu postane preveč... nasilna. Čeprav se ji je ta beseda zdela še kar mila, glede na to, kaj je Bella sposobna storiti, če je resnično morilske volje.
"Saj veš, da jaz ne prenašam dobro prevelikih količin alkohola. Sploh ne absintha. In VEM, kje je mera. Za razliko od tebe," zadnji stavek je izrekla v slišno ostrejšem tonu. "Upam, da se tudi za to priložnost ne misliš napiti, prekleti nekaj brezkrvnežev in se spraviti na rob izključitve? Saj ne da bi jih branila, vendar mislim, da se to leto nekako ne boš tako lahko izmazala z izgovori," je nekoliko zaskrbljeno opomnila sestro.
"Resnično mislim Bella, prosim te, ne delaj neumnosti, okej?" jo je v rahlo obupanem tonu prosila. Nikoli ni vedela, kaj bo nepredvidljiva Bella storila v navalu jeze, obupa ali 'neprisebnosti'. Običajno kaj, kar v vseh pogledih krši pravila.
Nenadoma pa je postala veliko boljše volje in njene oči so se zlobno zalesketale. "Torej je vžgalo," se je zlobno nasmejala in na obraz se ji je prikradel nasmeh, ki je bil osupljivo podoben Bellinemu. "Eh, hotel me je narediti ljubosumno, pa sem si izmislila, da grem z Mikeom na zmenek. Saj veš, Spolzgadovcem iz tvojega letnika, če me spomin ne vara." Najraje bi zaplesala v ritmu glasbe, vendar se je zadržala. Če je res, kar je rekla Bella, potem to pomeni, da mu le je všeč.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Tor Okt 30 2007, 21:58

[.....me, deer, and the silver doe. thats a bit harry potter, isnt it? Laughing ]

"Ah spomini. Ničvrednež si je bil sam kriv. Predrzna, razvajena usteca. In ker sem hotela opraviti s stilom in opazovalcem dati dobro lekcijo iz masivnega maščevanja, sem pač preklela njega in še nekaj njegovih prijateljev," je rekla zasanjano in se zazrla v strop, posut z zvezdami. "Nekatere napake so preveč zabavne, da bi jih zagrešila samo enkrat. A letos bom tisto zadnje o izključitvi poskusila preskočiti."
Pogleda še vedno ni odmaknila od mirnega nočnega neba. Poiskala je ozvezdje Oriona in hitro postala boljše volje, ko je v njegovem zgornjem desnem kotu prepoznala svetlo zvezdo, po kateri je bila poimenovana. Pogled ji je sam od sebe zdrsnil tudi proti Siriusu, ki se je nedaleč stran od Oriona ošabno svetil veliko močneje od njene Bellatrix in to je ni posebej razveselilo. Zato se je raje spet osredotočila na dogajanje, ki se je odvijalo v njeni neposredni bližini. Apatično je opazovala Narcissino nenadno spremembo v obnašanju in se poskušala na hitro spomniti vsaj približnega Mikeovega izgleda, medtem ko so se njeni prsti igrali s pramenom dolgih, srebrnih las.
"To je torej skrivnost o velikem Mikeu, ki je Malfoya pahnil v skorajšnjo pogubo," je zadramatizirala, ko je njena sestra povedala svoj del zgodbe. "Ti lažnivka mala. Sploh ne veš, kako si prizadela njegovo nežno, pesniško dušo, zdrobila njegovo šibko srce, polno ljubezni, vse to in še več! Kakorkoli, poanta je, in zdaj me dobro poslušaj! Od tega trenutka dalje naj te bodo sami lepi pogledi in prijazni nasmeški. Nobenih namišljenih fantov več. Lucius te ljubi, a vsaka ljubezen je večna samo dokler traja."
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sre Okt 31 2007, 12:20

Zabava se je popolnoma razživela, ko je plesišče prekipevalo od različnih mask. Večinoma so plesale v parih, a se je našla tudi kakšna večja množica, ki se je prepustila zvokom glasbe.
Po prvem odmoru je sledil še en, tokrat malce drugačen. Luči so se ugasnile, da je v prostoru zavladala čista tema. Nekaj sekund je bilo slišati le nežno glasbo, ki je še vedno pletla svoje note. Nad stropom se je spustila ogromna buča, ki je iz svoje notranjosti oddajala rdečkasto oranžno svetlobo in zapolnila dvorano ter različnim predmetom podarila skrivnostne sence.
Glasbo je nadomestil hihitajoč smeh zlobne čarovnice, ki je poletela nad glavami presenečenih učencev, nato pa se tik pred vhodom v dvorano razpršila v nekaj sto netopirjev.
Zadovoljno so leteli nekaj metrov nad tlemi. Eden od netopirjev se je ponesreči zapletel v lepo počesane zlate lase, mlajše pripadnice Dzrnvraanovega doma, našemljene v princesko. Ta je začela ihtavo vreščati in se otepati ubogega netopirja.
Ko ji je končno uspelo, se je netopir približal ostalimi, ki so skupaj tvorili ogromen napis »Srečno Noč Čarovnic«.
Po nekaj sekundah so se razpršili in izginili iz dvorane. V tistem trenutku so se luči zopet prižgale. Svetloba buče, ki je še vedno visela s stropa se je porazgubila, glasba je postala glasnejša, plesišče se je zopet napolnilo in zabava se je nadaljevala.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sre Okt 31 2007, 12:30

[yeah is that so. Razz ]

Nekoliko negotovo je opazovala sestro. "No ja, resnično upam, da se boš izogibala nevšečnostim. Naj te opomnim, da boš kmalu postala polnoletna, in takrat boš za take prekrške lahko dobila veliko hujšo kazen, kot si jo do sedaj," je v tišjem tonu dejala. Opazila je, da Bella gleda v nebo, kar je ni niti najmanj razveselilo. "Si me sploh poslušala?" jo je vprašala, z zaznavnim prizvokom nejevolje v glasu.

"Lepi pogledi in nasmeški?" jo je zmedeno pogledala. "No ja, če ti tako rečeš..." je zavzdihnila. "Briga me, če sem 'prizadela njegovo pesniško dušico', upam samo, da sem ga zbila na realna tla in da bo manj dramatiziral. In Avis mi gre na živce. Zadnjič sem ju videla tičati skupaj v dnevni sobi," je priznala. "Resnično nisem prepričana, kaj imata..." Glas se ji je zlomil in potonila je v svoje misli. Nekam odmaknjeno je opazovala neuspešne poskuse dekleta, ki je v lase staknilo netopirja. Narcissa je zmogla privoščljiv nasmešek, nato pa se spet poglobila v kupe misli, ki so plavale v njeni glavi.

[fak me to spominja na limonade. belli, dj probiva to spremenit v humoristično grozljivko, prosm te lepo Suspect Suspect Suspect ]
Nazaj na vrh Go down
Lucius Malfoy (nekdanji)

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sre Okt 31 2007, 14:48

Citiram :
Previdno se je ozrla okoli, če je kdo slučajno opazil njen izpad. Videti ni bilo. Kljub temu, da je nosila masko, je morala ostati karseda previdna in neopažena. zagledala se je v Malfoya, ki jeje ravno razlagal nekaj o marcipanu in kako zelo rad ima čokolado. Opravičujoče se mu je nasmehnila, nato pa se spomnila, da je zaradi maske ne more videti. roko, ki je počivala na najegovem ramenu in s katero ga je prej zagrabila za plašč, je dvignila k negovemu obrazu in ga s konicami prstov narahlo pobožala tam, kjer je njegova maska zakrivala lice, pote pa je roko nežno položila nazaj.
"Nisem te hotela prestrašiti.No..." zajecljala je, ko je spoznala, da je povedano laž. To da ga prestraši, je bil njen namem. In verjetno je bil dosežen.
"mislila sem... no..." besede so ji šle težko z jezika. nazadnje je pogoltnila cmok v grlu in čisto potiho rekla
"Žal mi je. " ozrla se je okoli, saj se je zavedala, da jo Malfoy čudno gleda.
Presenečeno je Lucius ustavil korak in začudeno pogledal Avis. Kaj takega od nje ni pričakoval. Vedno je bila hladna in zajedliva, zato ga je njena reakcija presenetila.
"Je.. že v redu.. se mi zdi," je rekel zmedene, saj se mu je zdelo, da je bil njen namen ravno to, da ga 'prestraši'.
'Saj me ni prestrašila, le..' je pomislil, vendar misli ni dokončal. Bolj ga je zmedla in še bolj poglobila njegovo radovednost.
Čudno jo je pogledal, ko se je tiho opravičila. Hotel jo je spet objeti okoli pasu, da bi zaplesala in nekaj reči, ko je v dvorano padla tema. Nejevoljno je zaklel in spremljal to čudno predstavo. Ko se je vse skupaj odvilo, je na plesišču spet završelo, kakor da ni bilo ničesar.
"Eee.." je v zadregi zategnil in pogledal Avis. "Kaj ko bi šla nekaj spiti?"

[cissy loves me.. waw! zj pa morm neki spit.. mislm luc mora..]
Nazaj na vrh Go down
Avis F. Quaglio

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sre Okt 31 2007, 16:37

Avis, ki ni več vedela, kj naj reče ali naredi je rekal s skoraj prevelikim navdušenjem
"Seveda! malce sem že utrujena od tega plesanja." oklenila se je njegove roke ter pustila,da jo je odpeljal do mize s pijačo.
"Rdeče vino bi, če lahko izbiram. "pogledom je hitro šinila po dvorani. Oči so se ji ustavili na dveh dekletih. ena je bila preoblečena v vylo ter druga... prešinila jo je misel:
sumljivo me spominjata na sestrici Black. ujela je smeh ene izmed njiju.
bellatrix... in kjer je bellatrix je tudi Narcissa. Hm, me zanima, če bo Malfoy opazil...V glavi si je že odvrtela pričakovan scenarij, kako bo stekel k njej in se ji vrgel v objem. Ona bo ostala sama in potem bo lahko privlekla na plan zalogo ognjenega viskija, ki ga je skrila v oklep v dvorani, se napila in naredila nekja zelo neumnega... nasmehnila se je ter se odločila, da Malfoyu ne bo povedala, da je njegova izbranka že tu. Bo že ugotovil, če ima kja soli v glavi.

((prov predstavlam si pijano avis Very Happy))
Nazaj na vrh Go down
Lucius Malfoy (nekdanji)

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Sre Okt 31 2007, 18:06

Lucius je odpeljal Avis do mize s pijačo. Preletel je na hitro pijačo, ki je kar klicala, da naj jo nekdo popije. Pa vendar je vila velika večina nealkoholnih, ali pa tisti z majhno količino alkohola.
"Torej, rdeče vino.." je rekel in se stegnil proti steklenici. Nalil je Avis kozarec in se stegnil po še enega zase.
Nagnil ga je in si nalil še en kozarec. Tolažil se je, da ga bo popil šele kasneje, ampak ni se mogel zadržati, popil je še enega.
Ravno je odložil kozarec na mizo, ko je zaslišal znan glas. Obrnil se je in zagledal dve dekleti, Bello, katero je prepoznal po njenem glasu, katerega se očitno ni mučil spreminjati, pa tudi Narcisso, katero je prepoznal po njenih dolgih svetlih kodrih.
Tiho je gledal proti mizi in razmišljal, kaj naj naredi, vendar si ni mogel domisliti ničesar, zato se je obrnil proti Avis.
"Eee.. Vem, da ti nisem ravno najljubša oseba na tej šoli, ampak, bi mi lahko svetovala, kaj naj naredim?" je vprašal in pomignil proti Cissi, ki ga očitno še ni opazila.

[mormo počakat Snapya an? ]
Nazaj na vrh Go down
Avis F. Quaglio

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Nov 01 2007, 13:06

Avis je potegnila iz rokava palico in zamomljala nekj urokov, da je lahko pila vino kljub maski na obrazu. spila je nakj požirkov ter se zazrla v Malfoya.
"Moj nasvet?" je vprašala rahlo nejeverno. vse skupaj jo je močno zabavala. Očitno Malfoy ne ve, da njo ni dobro spraševati za nasvete, ker so ponavadi malce... kruti.
"če me že ravno sprašuješ, ti tako povem: Ne zmeni se zanjo. Te bo že opazila. Igraj na ljubosumne, Malfoy!" namenoma je glasno izrekla njegovo ime, da bi ga lahko slišali tudi dekleti nedaleč stran od njiju. ZAsmejala se je. Vse to bi znalo biti še zelo zanimivo.

((tko, zdej lako cissa pride do tebe jezna, k si šou z mano na ples in ne rabmo čakat snivellusa))
Nazaj na vrh Go down
Lucius Malfoy (nekdanji)

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Nov 01 2007, 17:14

Malfoy je gledal Avis, ki si je očitno namerno vzela čas, da je spila malo vina. Nervozno je potrkaval s prsti po mizi in čakal.
'Ja tvoj nasvet..' je v mislih komentiral njeno vprašanje.
"Mogoče imaš pa prav draga," je rekel in se nasmehnil, saj se ji je njen nasvet zdel kar zanimiv in priročen.
V trenutku je pozabil vse, kar mu je Bella povedala v stolpu, raje se je popolnoma posvetil Avis.
Očarljivo se je nasmehnil in ji napolnil kozarec, čeprav ga še ni izpraznila.
Malo tišje je rekel: "Nekako mi je grozno, ker te pravzaprav izkoriščam."
Opravičujoče jo je pogledal, ampak hitro si je na obraz nadel očarljiv nasmeh, kakor prej.
"Ampak da si tega ne boš narobe razlagala - ne družim se s tabo izključno zaradi tega. Vsekakor si kar povprečna prijateljica," je rekel ljubeznivo in zafrkljivo hkrati.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Nov 01 2007, 20:37

[ojoj! Tole bo pa še..... zanimivo. Sj Avis, če bosta tedva končn kej začela mutit, se ti jst prglasim za Ognjeni viski.
Al pa fora, da se Luc in Cissy stepeta uzuni nekje, midve se pa v travo usedeva pa gledava, pobirava stave etc.... Razz ]

Uspelo ji je priti do netopirja, ki se je zapletel princeski v lase (ti so bili po Bellatrixinem posegu opazno redkejši) in zdaj ji je živalca navdušeno frfotala okoli glave. Belli se je že začenjalo dozdevati, da se bo večer mirno in brez incidentov prevesil v prijetno noč.
Seveda se je motila.
"Malfoy?"
Nekoliko preveč sunkovito je obrnila glavo, da je v čarovniku v kostumu iz aluminijaste folije, ki se je zdaj prislinil zdaven nje (njena preobleka je bila namreč bolj prepričljiva, kot je bilo načrtovano, a po pravici rečeno je to sploh ni motilo), vrglo njene prekrasne srebrne lase v obraz.
In tam je, v dragi zeleni opravi in visokosten kot vedno, stal gospodič Lucius. Njegove spremljevalke ji ni uspelo identificirati, a nekako je sklepala, da se pod masko skriva Tarin ali Avisin obraz. Precej večjo pozornost je namenjala njunima kozarcema, ki sta bila očitno napolnjena z vinom in nevoščljivo razmišljala, kje jima je uspelo stakniti alkohol.
Stvari so se zapletle, ko je ujela besede draga, ki se je izvila iz Luciusovih ust v veliko nežnejšem tonu, kot bi bilo zanj varno.
"Ogabno," je nejeverno pobuljila in sestro grobo sunila s komolcem ter z roko jezno zamahnila po netopirju, do katerega je nenadoma izgubila vso naklonjenost in ki ji je še vedno srečno letal okoli glave.
"Ugani, kdo se je prikazal," je v posmehljivem tonu teatralno zavila z očmi.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Nov 01 2007, 22:05

[sj se bo upejmo da kj začel dogajat, ne Razz se bom probala mal bolj vživet v narcisso Laughing ]

V istem trenutku kot sestra je hitro zasukala glavo v smer, od koder je prišla beseda. Malfoy. Torej je le tu. Njeno srce je začelo biti hitreje. Takoj je opazila, na plesišču, Malfoyevo postavo. Ki ni samevala. Narcissine oči so se priprle, iz njih je izžarevala jeza, ki se je skrila za masko. Brez dvoma... Avis... Tara je višja, s katero drugo pa Malfoy ne bi bil tu.
Malfoyeva zadnja beseda pa jo je šokirala.
Kri ji je zavrela. Na plano so prišli geni družine Black, ravno tisti, ki jih je imela Bellatrix neverjetno veliko, Narcissini pa so bili do tega trenutka skriti v njej.
Vseeno ji je uspelo ohraniti dostojanstvo. Počasi se je obrnila h sestri.
"Sem videla, hvala za opombo," je mrzlo rekla, glas se ji je tresel od jeze. Pomaknila se je čisto blizu Bellinemu ušesu, od nje je bila odmaknjena za centimeter. "Dovolj imam tega. Ko se ravno odločim, da se bom do Malfoya obnašala drugače, mi naredi to," njen glas je bil prepoljen z jezo. "Pomagaj mi, boš? Zaradi mene spremeni Avis v pajka, jaz bom danes opravila z Malfoyem... Zlepa ali zgrda..." Glas ji je zamrl in na obraz se ji je prikradel zloben nasmeh.

[don't mess with me Razz ]
Nazaj na vrh Go down
Avis F. Quaglio

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Nov 01 2007, 22:45

"kako si prijazen,...in mislim da učinkuje" avis se je nasmehnila, ko je z zelenim očesom opazovala sestri, še posebaj, ko je zagledala razjarjeno narcisso. Trknila je s svojim kozarcem ob nejgovega.
"Samo povprečna? hm, dragi Malfoy, očitno se ne zavedaš, da me bo tvoja izbranka ali njena sestra po vsej verjetnost spravila v ambulanto, ker se bosta nadme spravili s kakimi prepovedanimi kletvami. " je rekla rahlo karajoče, čeprav jo je vse skupa jsila zabavalo. spila je požirek ter se mu prijazno nasmehnila ter glasno dejala
"Dragi, kako lepo od tebe, da si me povabil. " zasnejala se je ter se naredila karseda brezkrbno, a je vseeno iz rokava potisnila palico v svojo levico. morala je biti pripravljena za vsak slučaj, če se, recimo, Narcissi dokončno utrga.

(8avis je pripravljena Very Happy me prov zanima kko bo pršlo vn iz tega. me lahk s kako kletvijo zadeneš, ampak ubit me pa lih ne. pa naj ne bo preveč ponižujoče. Ne želiš, da bi bla Avis tvoja sovražnica Very Happy))
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Čet Nov 01 2007, 22:57

Torej je bila Avis tista, ki se bo kmalu znašla sredi velikega viharja. Bellatrix se je zavedala, da gre vse skupaj le za del igre in zato ni videla nobenega pametnega razloga, da bi svoje znanje o kletvah razkazovala na sošolki.
"Boš pristopila sama, ali se jima skupaj pridruživa pri pogovoru?" je predlagala z nasmeškom, ki je obetal začetek velike zmešnjave. Slutila je, da bo tokrat ona tista, ki bo morala skrbeti za red in preprečevati Narcissi, da bi ta storila kaj skrajno neumnega in misel se ji je zdela neznansko privlačna. Vedno je bila namreč mnenja, da je njena mlajša sestra premalo ognjevita in tako je oddobravajoče spremljala njeno nenadno spremembo v obnašanju. Končno je našla vsaj eno dobro stvar, ki se je izcimila iz tega ljubezenskega projekta. To jo je tako osrečilo, da je bila Malfoyu celo pripravljena odpustiti njegovo ignoranco glede vsega, kar mu je razodela med pogovorom v sovjem stolpu.
Na dušek je izpraznila še en kozarec, prijela Narcisso za roko in jo skozi gnečo popeljala proti njenemu izbrancu, ki je verjetno že predvideval, kaj ga čaka.
Nazaj na vrh Go down
Lucius Malfoy (nekdanji)

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pet Nov 02 2007, 11:52

Lucius se je očarljivo nasmehnil in rekel: "Resno mi je žal."
V glasu je bilo čutiti, da mu je res žal, ampak na obrazu tega ni pokazal. Spil je požirek in odložil kozarec.
Pogledal je Avis v oči in skoraj nejeverno rekel: "Kako te vendar ne bi povabil! Saj sva se v zadnjem času dovolj zbližala in vsaj tako ti lahko izkažem svojo hvaležnost!"
Spet njegov očarljivi nasmešek, ki bi prepričal še Dumbledorja, da je iskren. Pa saj je bil. Do neke mere.
"Obljubim, da te bom v ambulanti obiskoval," je rekel in se nasmehnil. "Če že ne bom tudi sam pristal tam."
S kotičkom očesa je ujel dve podobi, ki sta se približevali.
"Mislim, da se začenja. Kar malo sem živčen," je rekel in pograbil kozarec. Izpil je še tisto malo, kar je imel notri, potem pa pogled preusmeril k dvema postavama, ki sta se približevali.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   Pet Nov 02 2007, 13:16

V normalnih okoliščinah bi se Narcissi zdel Bellin glas opozorilo na bližujočo se katastrofo, v smislu kršenja pravil, vendar na to ta trenutek ni mislila. Še preden je utegnila odgovoriti Belli, jo je ta že povlekla skozi množico. To jo je za trenutek zmedlo, sestra si je pot utirala sunkovito, ne da bi se menila za mimoidoče.
Njene hladne oči, ki so se skrivale za masko, so postale ledene. Bella se je ustavila, Narcissa je naredila počasen korak naprej, ne da bi vedela, kaj natančno dela. Usta so se ji prevesila v hladen nasmeh. Dekle je le bežno ošinila, sedaj je bila prepričana, da je Avis. Pogled je usmerila proti zelenkasi opravi Luciusa in ga ostro pogledala. "Kje pa je Tara, Luci? Pa ne da si jo pustil samo?"
Brez kakršnekoli besede ali opozorila je naredila hiter gib s palico, ki jo je sukala v roki. "Incarcerate!" je kriknila, ne da bi se menila za množico študentov, ki je nevedoč, kaj se dogaja, plesala in se zabavala. Skozi palico so šinile zelenkaste vrvi, ki so prehitro planile proti Malfoyu, da ga tesno objamejo.

[damnt i'm hungry. pa nism vedla kaj napisat. pejmo nekam k nau gužve Laughing bella, je rodolphus hodu na bradavičarko? men ma tak durmstrangovski priimk Laughing]
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: JESENSKI PLES V MASKAH   

Nazaj na vrh Go down

JESENSKI PLES V MASKAH
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next