Rojstvo zla!

Dogajanje na Bradavičarki je postavljeno v čas, ko je mladi Mark Neelstin postajal lord Mrlakenstein in si je izbiral Jedce smrti.

KazaloGalleryPortálPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovPrijavaRegistriraj se
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Latest topics
» Klepet
Sob Avg 06 2011, 17:54 by Amon Amarth

» Prijave za Gryfondom
Pon Jul 11 2011, 19:02 by Amber O’Neill

» Metal Art Corner
Pon Jul 11 2011, 14:10 by Hermione Potter

» Prijave za Drznvraan
Pet Jun 24 2011, 19:06 by tempel weasley

» Prijave za Pihpuff
Sre Feb 16 2011, 16:12 by Melissa Morgan

» Stopnišče
Pon Jan 24 2011, 23:22 by Amon Amarth

» RPG iskalnik
Tor Jan 04 2011, 15:18 by Zara McGrady

» Trenutno poslušam...
Ned Jan 02 2011, 20:43 by Amon Amarth

» Oglaševanje
Ned Dec 12 2010, 15:27 by Jasper E. Smith

Share | 

Šolski park

Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Jenny

Število prispevkov : 46
Registration date : 06/10/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Okt 30 2007, 13:10

Jenny je pogledala Hannah, ki je bila nekam zamišljena. "Resno?" je rekla. "Ampak tvoji lasje so tako edinstveni. Nekaj samosvojega. Saj vidiš da so dandanes vsi nekam zamorjeni, s črnimi lasmi, črne obleke,"je rekla in zavila z očmi. Pogledala je njene lase."Zakaj ti pa ne rastejo?" je vprašala, čeprav je že slišala, da ne ve. "Mogoče je kak urok ali kaj?" je vprašala. Čeprav dolžina las se je lepo podajala Hannah-inm obrazu.
"ja no saj. Jaz pač nisem taka, da bi se prerekala z vsakim, ubijala vse po vrsti, tekmovala z vsakim. Pomoje sem prišla v Spolzgad zato, ker so bili vsi moji predniki tu," je rekla in skomignila s rameni."Saj ne rečem, da mi ni všeč. Dom mi je res všeč," je rekla s slabotnim nasmeškom.
"Quiddich?"je ponovila. "Ne, nisem v ekipi," je odgovorila na vprašanje. "No, saj šport je zelo zanimiv in vse, ampak ne vem. Raje navijam za svoj dom na tribunah," je rekla. "Za katero pozicijo pa si se prijavila?" jo je vprašala.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
Hannah Brown

Število prispevkov : 281
Registration date : 05/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Okt 30 2007, 14:52

''Ja...imaš prav...veliko ljudi ima danes črne ali pa vsaj temno rjave lase. Tudi pri bunkeljnih vidiš malo ljudi, ki ne bi imeli pobarvanih las, ali pa vsaj pramenov. Glede oblek...ima pa vsak svoj okus...čeprav čarovniški plašči so meni osebno še najbolj všeč črni...pa sploh ne vem zakaj...ampak vse je stvar okusa,'' je Hannah izrazila svoje mnenje. ''Glede mojih las,'' je nadaljevala, ''pa res ne vem...bodo že zrasli, če bodo hoteli. Sicer pa danes v čarovništvu poznamo mnogo napojev in urokov, tako da se zna zgoditi, da bi bil med njimi kakšen za podaljšati lase...sicer se mi pa zdi, da nečarovniki za podalšanje las uporabljajo neke lasne vložke ali nekaj podobnega, ampak mi še na misel ne pride, da bi to uporabila. Če bi bila nuja, pa še to bi prej poskusila na kakšen drug način...'' je povedala in si začela 'pokati' členke prstov na rokah. ''Au...'' je komaj slišno izdavila.
To je razvada, ki me je obsedla v zadnjih dneh in se jo moram odvaditi. Sicer pa to baje škoduje...škoduje členkom ali kako že... je pomislila Hannah ...ah...bo že bolje...
''Ne?'' se je začudila Hannah, saj je bila sto odstotna, da je Jenny v ekipi, ''jaz pa ga...ampak mislim, da se drugo leto ne bom več prijavila v ekipo....je kar zahteven šport in zahteva veliko vaj in treningov...ampak bom videla...'' je povedala, saj še sama ni vedela, zakaj se je tudi letos prijavila v ekipo sploh po lanskoletnem polomu.
No sedaj ko sem v ekipi bom pač morala hoditi na treninge... si je v mislih rekla Hannah.
Malo je stresla glavo in se spet posvetila Jenny. ''Katero pozicijo? Amm...zasledovalka sem...branilka sploh niisem hotela biti, ker so kakšni 'šuti' ki jih dobi branilec res boleči, naloga tolkača se mi zdi pa dolgočasna pozicija...saj sam štamf odbija...tako, da je preostalo samo mesto zasledovalke...'' je še povedala Hannah...
Nazaj na vrh Go down
Jenny

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Sre Okt 31 2007, 18:45

Jenny se je nasmehnila in skomignila s rameni."Ja črni plašči so tudi meni najljubši. Itak pa me ne moti če se oblačijo vsi v črno in so vsi darkerji," je rekla in skomignila s rameni. Nasmehnila se ji je. "Drugače ti pa ta dolžina las pristaja," je rekla. "Seveda obstaja urok oziroma napoj za podaljšanje las," je rekla in se malo zamislila, če je že kje slišala. Stresla je s glavo.
"Ja, res nisem v ekipi." je rekla s majhnim nasmeškom. "Mogoče se bom prijavila pa bom rezerva, če ne pa drugo leto," je rekla in skomignila z rameni. Igra ji je bila zanimiva, a na treninge pa ne bi hodila. Preveč bi ji vzelo časa,...Že tako je komaj izdelovala letnike, če bi trenirala Quiddich pa jih zares ne bi izdelovala. "Torej zasledovalka," je rekla in se malo zamislila. "Ja, branilec res lahko dobi hude poškodbe, tolkač ima res dolgočasno delo, zasledovalec je kar v redu." je razmišljala naglas. "Zakaj pa nisi probala za iskalko?" jo je vprašala.
"To je res super pozicija. Iščeš žogico, paziš, da te ne zadene s štamfom,..."je rekla in jo pogledala v oči. Sama če bi hotela biti v ekipi bi prvo se izkusila v poziciji iskalke.
Nazaj na vrh Go down
Hannah Brown

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pet Nov 02 2007, 12:10

''Sicer pa menim, da barva plašča niti ni tako pomembna...zato, ker zunanjost ni pomembnejša od notranjosti, mislim osebnost je pomembnejša od videza...vsaj takšno je moje mnenje...'' je menila Hannah in še vprašala, ''kje pa kupuješ plašče? Pri tisti Madam ne vem kaj je že...Malkin ali nekaj podobnega...jaz sem zadnjega tam pa se mi zdi zelo vredu. Zelo je udoben, pa še všeč mi je...''
Da bi res obstajal napoj ali urok...potem bi si jaz lase gotovo podaljšala, ker sem tako kratkih že naveličana...ampak gotovo pa obstajajo stranski učinki...to bi lahko zaupala le nekomu, ki je v tem res dober... je pomislila Hannah, ki si je še vedno upala, da bo enkrat imela dolge, res dolge lase. Sicer je pa res, da sem si všeč taka kot sem in tudi lasje naj kar ostanejo takšni, kot so...najbolje bo tako ja... je razmišljala.
Odtavala je stran od svojih misli. Spet se je posvetila Jenny. ''Mja...če se prijaviš v ekipo si se hkrati obvezal s tem, da boš hodil na treninge in ravno zato, sem jaz sklenila, da se drugo leto ne prijavim v ekipo. Je bolje biti samo gledalec. Metlo bom pa seveda obdržala...in še to samo zato, ker mi je v veselje z njo letati. Takrat se sprostim in pozabim na vse ostalo...'' je rekla. Ob besedi iskalka se je Hannah malo zmedla, saj ni vedela, kaj bi rekla. ''Hmm...torej...'' je začela, ''hja...mislim, da je bilo mesto iskalca takrat že zasedeno...ali pač... Mogoče mi takrat mesto iskalca ni bilo všeč. Ima kar težko nalogo, saj je zlati zviz res zelo hiter...'' je nadaljevala. ''Sicer me pa tudi danes ne potegne, da bi bila iskalka. Za to pozicijo moraš res biti rojen...saj veš moraš jo imeti v krvi. Nakako moraš znati dobro in hitro letati, da ne govorim o štamfih, ki te napadajo...mogoče kakšnih ponesrečenih metov lokla...sicer so pa pa poškodbe pri vsakem športu...pa naj bo to quiddich ali pa katerikoli bunkeljski šport.'' je še povedala. ''Ti iskalka? Ja....zakaj pa ne? Mogoče imaš še vedno čas, da se prijaviš za rezervnega igralca, potem pa poškoduješ iskalca oziroma iskalko in jo nadomestiš,'' se je zasmejala Hannah in pogledala Jenny.
''Ali nameravaš za božične počitnice ostati tukaj, na Bradavičarki, ali boš odšla domov ali mogoče kam na počitnice?'' je Jenny še vprašala Hannah in počakala na odgovor...
Nazaj na vrh Go down
Jenny

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pet Nov 09 2007, 17:35

((Sorry k si dolg čakala na odgovor... ))

Jenny se ji je nasmehnila in skomignila s rameni."Ja se strinjam s tabo. Meni je osebnost tudi bolj pomembna od zunanjosti," je rekla in pogledala v daljavo ter se malo zamislila. Pogledala je Hannah, ki je ravno začela nekaj govoriti in ni ujela prvih besed, a se ji je kmalo posvitalo o čem govori.
Prikimala je."Ja, plašče kupujem pri Madam Malkin, oziroma kamor me odpeljejo starši, kajti pri Madam Malkin so rekli, da je postala že preveč brezkrvna trgovina," je rekla in zavila z očmi. Pogledala je v tla in povlekla noge na klop ter naslonila glavo na kolena ter pogledala sogovornico. "Mislim, da bom to leto kar ostala gledalka, ker že tako komaj izdelujem letnike, kaj bi bilo če bi začela trenirati Quiddich, potem jih zagotovo ne bi izdelovala," je rekla in se na kratko nasmehnila.
Zopet je pogledala v daljavo in malo pomislila. "Kje bom med počitnicami?" se je potiho vprašala. "Verjetno bom ostala tu ali bom bom odšla v Švico k prijateljici, ki se je tja preselila prejšne leto," je rekla in skomignila s rameni. "Ne vem točno, vem le , da ne bom doma s starši," je rekla s kislim nasmeškom.
Pogledala je Hannah v oči. "Kaj pa ti? Boš tu ostala?" jo je vprašala ."Ali boš kam na počitnice?" je še dodala k vprašanju.
Nazaj na vrh Go down
Hannah Brown

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pet Nov 09 2007, 19:31

((Ma ni panike... Wink ))

Hannah se je spomnila dne, ko je dobila pismo z Bradavičarke. Nato so čez teden šli kupovat vse potrebščine na prečno ulico. ''Prvo leto, ko smo šli nakupovat potrebščine, smo zavili v eno izmed trgovin s plašči in to je bilo ravno pri Madam Malkin in od takrat jih tam vedno kupim...sicer pa...Kako to misliš brezkrvna? Da je Madam brezkrvna ali kdo drug?'' je vprašala Hannah, ki je bila zmedena, saj ni vedela kako misli brezkrvna, saj se je njej Madam Malkin zdela prav vredu. No, vsaj prijazna je bila in tudi plašči so kvalitetni, iz dobrega materiala in po meri narejeni pa tudi niso tako dragi. Vsaj za Hannahina merila, ker če bi bili preveč dragi jih starši gotovo ne bi kupili...
''Ja to je res bolje da ne hodiš, ker se samo zavežeš s treningi in to pomeni samo manj časa za učenje, kar pa ni preveč dobro. Sicer sama tudi nisem med boljšimi ampak zdelujem pa z kar dobro oceno. Mnogi imajo mnogo slabše ocene od mene...'' je povedala Hannah.
Počitnice bodo pa prišle prav kmalu...še malo pa bodo tu... je razmišljala Hannah. ''V švico greš? Tam pa še nisem bila...'' je povedala, ''blagor tebi...vsaj sama boš. Jaz...jaz pa ne vem. Če dobim pismo od staršev, da naj pridem za počitnice domov bom prišla domov, ker bomo gotovo kam šli. Naprimer na potovanje ali obisk kakšne tete ali babice, ki jo že celo večnost nisem videla, drugače ostanem tukaj,'' je rekla.
Po kratkem premoru je še vprašala: ''Se še spomniš dne, ko si dobila pismo? Kako si reagirala?''
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

Število prispevkov : 226
Registration date : 06/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Mar 11 2008, 13:49

S podrsavajočimi koraki se je potikala po mirnem parku in enakomerno vdihavala zrak, ki je navsezgodaj zjutraj prav osvežujoče zarezal v pljuča. Na njenih licih ji je migljal komaj opazen nasmešek, katerega vzrok ni bil točno znan. Morda je že dejtvo, da to jutro ni imela predavanj, nanjo vplivalo pomirjevalno. Vsekakor se je veselila blaženih ur brez profesorjev.
S pogledom je ošinila okolico, če bi morda koga zagledala, toda očitno je bila ura malce prezgodnja, da bi že kdo pohajkoval po parku. A razočaranje ni trajalo dolgo in nazadnje je le zavzdihnila in skomignila z rameni, nato pa se napotila proti bližnji klopci in se zleknila nanjo. Pod glavo si je namestila plašč, da si je podprla glavo, ter za trenutek pogled usmerila proti nebu na katerem se je začelo bohotiti sonce, nato pa je iz torbe potegnila knjigo, ki si jo je prejšnji dan izposodila v knjižnici, in začela prebirati njeno vsebino.
A že po nekaj stavkih so ji črke začele migetati pred očmi, poleg tega pa tudi misli niso bile povsem pri vsebini, temveč so letale v neznanih višavah. Očitno res ni dan za knjige...je pomislila. Toda škoda bi ga bilo zapraviti v gradu. Vseeno če še nekaj časa ostanem tukaj. S tleskom je zato zaprla platnice in knjigo položila na tla in se udobneje namestila. Zaprla je oči in pustila, da jo je sonce mehko božalo po obrazu, zraven pa je nalahno prepevala pesem neke britanske skupine, ki ji je ravno šinila skozi možgane...
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

Število prispevkov : 642
Registration date : 10/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Mar 11 2008, 16:08

Remus je že na daleč opazil Taro, ki se je sprehajal po parku. Nekaj časa jo je opazoval in se ji je počasi prebliževal. Tara je ležala na klopci in nekaj časa brala nato pa je zaprla knjigo in očitno je dremala. Ko se ji je Remus prebližal je slišal da si tiho prepeva neko Remusu neznano pesem. Odločil se je da jo bo najprej malo prestrašil.
Prijetno sonce je grelo Remusa med tem ko se je s tihim korako prebližal tari: iz žepa je potegnil palico in zašepetal "Sonorus". Glas se mu je ojačal in glasno je rekel Tari na uho "Živjo. kako smo kaj danes?" nasmešek se mu je razlezel čez vsa usta saj je njegov glas še sedaj glasno odmeval po parku in vedel je da bop Taro vsaj presenetil, če ne že pošteno prestrašil. "Quietus" je zašepeta in glas se mu je vrnil na normalno jakost.
Upal je da Tara ne bo preveč jezna. zadovoljen in nasmejan se je vrgel na travo poleg klopi in se nastavil soncu da ga je grelo po obrazu.
"Torej kako si? Imaš za danes kakšne načrte?"

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Mar 11 2008, 16:50

Sonce jo je zaspano grelo in polotila se jo je prijetna zaspanost. Veke so postale izjemno težke in prav boriti se je morala, da ni na klopci zaspala. Nenadoma pa jo je presenetil oglošujoč hrup, ko ji je nekdo zakričal na uho.
Vrglo jo je pokonci in malo je manjkalo, da bi padla s klopi. Za las se je ujela za rob nato pa se je jezno zazrla v prišleka. Odprla je usta in z roko segla za pas, kjer je imela palico, toda v hipu se je ustavila in poskušala skriti nasmeh, ki se ji je samodejno prikazal na obrazu. Pozorno mu je sledila s pogledom, ko se je sesedel na travo poleg klopi.
Hotela je opravičiti svojo nepripravljenost in ohraniti čast ter skriti dejstvo, da jo je ujel nepripravljeno, zato je pomembno zagodrnjala:"Bodi vesel, da si ti...pač ti, ker če ne bi bil, bi že zdavnaj imel gnojne ture po obrazu."
Palico je sedaj pustila pri miru in se obrnila na trebuh, ter glavo naslonila na roki, tako da je imela Remusa v vidnem spektru, vsa užaljenost pa je do sedaj že izpuhtela. "Jaz sem super in lenarim kot vidiš..." je veselo rekla. "S tem je treba začeti zgodaj." se je zarežala, nato pa navihano vprašala z lesketajočimi očmi:" Toda imaš kaj v mislih?"
Nazaj na vrh Go down
Sirius Black (nekdanji)

Število prispevkov : 23
Registration date : 10/03/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Mar 11 2008, 21:29

Tim Woddie, 16 letnik iz Gryfondoma je prikorakal na dvorišče akademije, ki je bila središče vseh učencev, tu so potekali boji, ljubezenske afere in mnogo zanimivih stvari. Tu je Tim spoznal svojo ljubezen Janey, ki je lani končala 7.letnik.
"Ja dosti lepih spominov me veže na ta kraj!" je dejal.
Prislonil se je ob zid in privlekel palico na plano. Ni vedel kaj naj dela, pouk je končal, prosti čas je prišel.
Zamislil se je. Spomnil se je časa pred dvemi leti, ko je s sošolci delal vragolije s palicami.
"Da vidim če še znam!" je dejal.
Palico je postavil predse in zamahnil. Nastala je velika kocka, prazna, votla...Spomnil se je pisma, ki ga je napisal oziroma prepisal z lista, ki ga je našel, v dnevni sobi Gryfondoma. Bilo naj bi zaupno, pa ko je bral ni našel nič takega. No spravil ga je v škatlo in nad škatlo zavpil urok.
"Reducto!" je dejal.
Počila je kot raketa za novo leto v Londonu.
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Sre Mar 12 2008, 07:33

Remus je priprl oči in pustil soncu da ga še naprej greje. Z nasmeškom na obrazu je dejal "Ja za lenarjenje ni nikoli prezgodaj. Tole prosto dopoldne je prišlo kot naročeno."
Remus se je sedaj obrnil proti Tari in jo opazoval. Že kar nekaj časa se nista videla saj je bilo na Bradavičarki toliko vsega da nikakor nista našla časa drug za drugega. A sedaj sta bila spet skupaj in Remusa je to spravilo v tako dobro voljo da se nikakor ni mogel zresniti. Nasmešek se mu je igral na obrazu in kar nekaj časa je trajalo da ji je odgovoril
"Pravzaprav nimam kaj posebnega. Dan sem hotel prelenarit, a se mi zdi da je škoda tako lepega dne za lenarjenje. Mogoče bi lahko šla kam? Kaj praviš?. " zazrl se je v njo in čakal na njen odgovor.
Čeprav ni imel trenutno nobene ideje kam bi se odpravila pa je vedel da nikakor ne bi mogel celotnega jutra prelenariti saj je imel toliko energije, ki je samo čakala da se sprosti.
"Mogoče se lahko spraviva na kakšnega Spolzgadovca" je zafrkantsko rekel saj je vedel da bo to Taro razjezilo, ker je tudi sama pripadala temu domu. Na glas se je zasmejal in ji pomežiknil ter rekel "Saj se samo zafrkavam. Saj veš da naravnost obužujem Spolzgadovce." Vedel je da bo prav tako razumela sarkazem v njegovem glasu.
"Glavno da je vsaj eden spodoben Spolzgadovec v vašem domu in ta sedi ob meni. " je rekel in vstal ter se vsedel k njej na klop ter jo objel preko ramen. "Saj veš da je meni vseeno v katerem domu si. To da si v SPolzgadu me na tebi samo še bolj privlači." Stisnil jo je k sebi in vse okrog njiju je utripalo od življneja. Pomlad se je počasi prebujala, čeprav je bil šele februar.

[ o kak bedn stavek je zadn ozirma zadna dva Very Happy soory sam nisem vedo kaj naj napišem Razz ]

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Sre Mar 12 2008, 17:59

Ostro ga je pogledala ob njegovi omembi Spolzgadovcev a mu ni ostala dolžna:" Saj ni nujno, da je Spolzgadovec. Lahko je tudi iz katerega drugega doma..." oči so se ji sedaj navihano zalesketale:"Recimo tistile tamle." Z glavo je pomignila nedaleč stran od njiju, kjer je Gryfondomec ravno preizkušal neke uroke.
Zarežala se je a takoj zatem presenečeno zardela, ko je začutila neposredno bližino Remusovega telesa ter toploto, ki jo je oddajal. V trenutku v glavi ni bilo nič drugega kot samo dejstvo, da ga je že res pogrešala, ko se toliko časa nista videla. Vse okoli nje se je spremenilo v nekakšno meglico in pred sabo je imela le še njegov obraz h kateremu jo je sedaj vztrajno vleklo.
A naslednji trenutek je odtegnila pogled in raje skočila pokonci, preden bi se prepustila čustvom, ki so vihrala v njej. Ne, najprej ga je hotela malo kaznovati za tisto oglušujoče prebujanje malo prej. Na licih ji je zaigral nagajiv nasmeh in veselo je začela:" No očitno res ne moreva lenariti tukaj cel dan, toda na izbiro imava veliko."
Iztegnila je dlan in začela šteti na prste:" Lahko se greva zdivjat na metle, plavat v jezero...skoraj prepričana sem, da sipa sedaj spi." Je na glas pomislila in se zazrla proti lesketajoči gladini. "Lahko greva tudi izkopavat skrivne rove ali pa splezat na kakšno goro ali pa če se pretihotapiva v Meryascoveno na en maslenušek."
Obmolknila je in še malo napela možgane:" Lahko greva tudi v prepovedani gozd ali pa, kot si rekel, prebutava kakšnega dijaka. Toda dvomim, da bi bilo pri tem veliko koristi od tebe." je zamahnila z roko, kot da je že odpisala to možnost a iz besed se je dalo razbrati, da je se je šalila. "Možnost pa je tudi, da greva na zajtrk, toda očitno bi morala v dvorani sedeti kakšne tri mize narazen. Prepričana sem, da to ne bi bil ravno problem."
Nadela si je zamišljen obraz in se zazrla nekam proti gradu, toda z enim očesom je vseeno opazovala Remusov odgovor. Nato pa je plosknila z rokami:" Torej, kot sem rekla imava na izbiro veliko možnosti."
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pet Mar 14 2008, 13:33

Remus se je namuznil in poslušal Tarine predloge o tem kaj bi lahko počela. Njemu je bilo pravzaprav vseeno samo da je bil z njo.
"Za plavanje je še malo prezgodaj in tudi letni čas ni najbolši" je rekel in se zarežal. Čeprav je bil zrak že kar topel pa je vedel da je voda še vedno ledeno mrzla.
"Leteti se mi še tudi ne da, kaj pa če greva raziskovati skrivni prehod, ki ga je James odkril pred nekaj dnevi a ga še nismo imeli časa raziskati, saj sta z Siriusom neprestano v priporu? " zazrl se je v njo in hitro dodal " Če imaš kakšno boljšo idejo jo predlagaj, ker vem d araziskovanje predorov podnevi ni preveč razburljivo, ampak trenutno nimam ideje kaj bi lahko počela, čeprav tudi izlet v Meryascoveno ne zveni slabo."
Počasi je vstal in si pretegnil noge. Razmišljal je kaj bi še lahko počela in nato se je domislil, kako se bo izvil iz zagate:
"Ker sem kavalir ti prepustim da ti izbereš kaj bova počela." zarežal se je in počasi stopil po poti proti gradu, v katerega je Tara pred nekaj trenutki zrla. kamorkoli bosta že šla morata najprej priti do gradu.
"No kaj bova počela?"

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Tara Shade

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pet Mar 14 2008, 18:57

Zahahljala se je:" Kavalir? Ti? ja to bi pa res rada videla..." je zbadljivo rekla in ga gledala v hrbet ko je začel stopati proti gradu. V možgane se ji je vsilila njegova podoba v smokingu in z metuljčkom okoli vratu in komaj se je zadržala, da ni prasnila v smeh. Res ni vedela, zakaj se je ob besedi kavalir spomnila na tako asociacijo.
Toda zmajala je z glavo in se podvizala za njim pri tem pa si nazaj v spomin priklicala skrivni prehod. Stvar jo je kajpada močno zanimala glede nato, da je rada raziskovala stvari. In dan je bil ravno pravšnji za kaj takega. Remusa je pogledala od strani in nedolžno rekla:" Tudi če je dan, saj v rovu ni svetlo kot zunaj." Oči so se ji zasvetile, ko je pomislila na temačen prehod pokrit s pajčevinami. Nato je skomignila z rameni:" Razen, če ga takšnega hočeš narediti."
Nekaj časa je molče hodila, ko se je spomnila:" Saj se mi je zdelo, da nerazdružljivo trojico vidim bolj poredko skupaj. Sem se že spraševala kje vedno tičita. Toda zakaj se onadva vedno spravita v pripor in ti ne? Ali pa je samo slučajnost, da si v svojem natrpanem urniku našel čas zame?" Vprašljivo je svoje zelene oči obrnila proti njegovemu obrazu nato pa zamahnila z roko:" No, pa saj ni važno. Treba je izkoristiti čas, ki ga imaš, zato hitro povej kje je rov in se ne vleci tako počasi." In naslednji trenutek se je že pognala v vratolomen tek proti vratom.
Nazaj na vrh Go down
Ray Shadow
Profesor
Profesor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pet Mar 14 2008, 19:25

"No prav torej greva raziskovati rov." je rekel med tem, pa se mu je Tara že pridružila.
"James in Sirius sta pač nagnjena k temu da pristaneta v priporu. Jaz ponavadi ostanem v odzadju in ne hodim po gradu in se zafrkavam nad vsem in vsakomur. Čeprav včasih se ne morem upreti." je rekel z nasmehom. "Poleg tega pa si sedaj še ti in ti imaš seveda prednost pred prijatelji." nato je še nagajivo dodal "čeprav ne vedno."
To jo malce tudi držalo saj so bili prijatelji ob njem že zelo dolgo časa, a do njih je čutil drugačno ljubezen in pripadnos. In čeprav mu je bila Tara zelo pomembna, so mu bili pomembni tudi njegovi prijatelji.
"V mojem natrpanem urniku je vedno čas zate. Hm pravzaprav te še nisem predstavil mojim prijateljem tako kot se spodobi. Nno bo že še prišel čas." je rekel a nato ga je Tara že zbodla in pohitela proti gradu in Remus se je navdušen pognal za njo.
"Rov je v 5 nadstropju. Za tistim čudnim oklepom. Če pridem do tja pred tabo si mi dolžna poljub." je še zakričal za njo in krenil proti 5 nadstropju po eni izmed bljižnic.

[ odpri eno temo in začni pisati v njej pa se ti pridružim.Very Happy ]

Predstojnik Drznvraana
Nazaj na vrh Go down
Bellatrix Black (nekdanja

Število prispevkov : 422
Registration date : 12/08/2007

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Sob Mar 22 2008, 18:53

Pozno popoldne, ki bi ga morala preždeti za knjigami in najrazličnejšimi skriptami, je Bella raje izkoristila za brezciljno pohajkovanje po šolskem parku. Svež zrak, ki ga je vdihovala skupaj z nikotinom, je dobro del njeni, zaradi dogodkov preteklih dni načeti psihi in ko je prišla do svoje najljubše klopce, ki je bila nekoliko skrita med drevesi (kar se je že večkrat izkazalo kot nadvse priročno), se ji je na obrazu zarisovalo nekaj skoraj nasmešku podobnega.
Sedla je, prekrižala noge in nagnila glavo nazaj ter pustila nežnemu spomladanskemu vetru, da ji je mršil goste črne lase.

((REGGY???? ))
Nazaj na vrh Go down
Regulus A. Black

Število prispevkov : 85
Registration date : 22/03/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Sob Mar 22 2008, 19:42

Prečkal je dvorišče in se, takoj ko je zapustil varno zavetje zidu, sprostil. Narava ga je .... osvobajala. Tu se ni rabil pretvarjati, tu ni bilo nikogar, ki bi ga nadzoroval.
Stopal je naprej in kmalu zasližal rezek krik; avtomatsko je iztegnil roko in nanjo se je spustil Creep. Krokar ga je narahklo uščipnil v roko, nato pa mu je pomolil nogo, na kateri je bil privezan pergament. Odvezal ga je in ga razgrnil, medtem pa si je Creepa prestavil na ramo. Pismo je le na hitro preletel, medtem pa je že hodil, naprej, proti parku. Pergament je pospravil v žep, krokarju pa podal priboljšek. Zemlja pod Regulusovimi nogami je bila še zmeraj malo razmočena od snega. Tu in tam se je celo malo ugrezalo, vendar se je stanje izboljšalo, ko je zavil med drevesa. Tu so korenine željno posrkale vlago in drevesa so že poganjala prve istke.
Med drevesi je kmalu zagledal eno izmed klopc, na kateri je zagledal postavo. Čez naslonjalo za hrbet so padali gosti, črni lasje, ki jih je takoj prepoznal. Stopil je proti črnolaski in jo, ko je sedel k njej, pozdravil. ''Bella.''
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Sob Mar 22 2008, 20:40

Slišala je krokarjev krik in tihe korake, ki jim je sledil znan glas. Ležerno je odprla eno oko, ustnice pa so se ji razpotegnile v ogromen, iskren nasmeh. Bil je to nasmeh, ki ga je do sedaj v življenju namenila mogoče vsega skupaj štirim različnim ljudem.
"Regulus," je še celo njen glas zvenel veselo. Vzravnala se je in se obrnila proti bratrancu ter pozorno preučila njegov obraz. Ne izgleda, kot da bi ravno prekipeval od sreče, je pomislila. A Regulusovi izrazito veseli trenutki so bili tako ali tako še redkejši od Bellatrixinih nasmehov. Kljub temu jo je njegov občasni smeh vedno spravil v dobro voljo.
Bella je bila vedno zaščitniška, skoraj posesivna do svojih najdražjih. Zato jo je vsaka izguba toliko bolj ranila.
"Moram priznati, da je pogled na nekoga naše krvi vedno prijeten. Si tudi ti prišel malo na oddih?" je v zrak puhnila dimni kolobarček in opazovala, kako se je počasi razblinil. "Če boš kadil, samo zini. Mogoče prinašaš kakšne vedre novice? Stvari v zadnjem tednu niso bile ravno bleščeče."

((a dejansko te lahko kličem reggy al maš kšn drug nickname a zahtevaš, da te nazivam s polnim imenom in priimkom? Razz ))
Nazaj na vrh Go down
Regulus A. Black

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Ned Mar 23 2008, 18:48

[ ti prepuščam izbiro .... :mrgren:

Veselje na Bellatrxinem obrazu ni bilo nič novega, saj se je do sorodnikov, sploh tistih, ki niso izdali lastne krvi, vedno obnašala .... dokaj pristno. Tudi na njegovem obrazu se je prikazal nasmešek, ki je bil tokrat brezizrazen, s kančkom veselja. ''Lahko bi se tako reklo.'' Sedel je na klop k Belli. ''Če že ponujaš....'' je njegov nasmešek zopet dobil pridih samovšečnosti, ko ji je pomignil s prsti, češ, daj že. ''In se tudi do sedaj še niso spravile na boljše. '' Krokarja, ki mu je še vedno sedel na rami, je preprijel na roko in ga lahno odrinil v zrak, da je poletel. Creep je razširil bleščeče črna krila in poletel na bližnjo vejo, ki je bila sorazmerno nizko. Od tam je imel odličen pregled nad dogajanjem, kar mu je vedno ustrezalo.
''Sirius je....... zopet začutil potrebo po dokazovanju. Moram reči, da mi že pošteno najeda živce.'' pogled je preusmeril nazaj na črnolaso Spolzgadovko o sebi. ''In ti?'' Premeril jo je od pet pa do glave. ''Kaj je naredilo tvoj teden tako slab?''
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Ned Mar 23 2008, 20:34

Njen pogled je spremljal krokarja, ki je zapustil mesto na bratrančevi roki in poletel na vejo nad njima.
"Sirius, torej,...." je rekla zamišljeno in z veliko mero cinizma, ko je iz žepa povlekla pomečkano škatlico cigaret in jo podala Regulusu. "Vem da bi bilo veliko uglednejše, če bi jih hranila v stari srebrni cigaretnici, a zadnje dni toliko kadim, da se mi jih sploh ne splača prelagati."
Tudi sama si je vzela novo cigareto (čeprav je ogorek prejšnje še vedno frčal po zraku) in nato obema prižgala s konico palice.
"Imava probleme istega tipa, samo z drugimi ljudmi. Saj veš kaj mislim," je rekla trpko in se namrdnila. "Pa ta njihova želja po dokazovanju. Ko jih zmerjaš, pa sikajo, zakaj jih ne pustimo pri miru. Da hočejo mirno živeti. In se imeti fino. In se družiti z drhaljo. Saj, če bi se potuhnili in od sebe spustili le kakšen glasek ali dva, samo tako da potrdijo, da jim življenjske funkcije še delujejo, bi lahko mirno ignorirala. Tako pa jih ne morem pustiti pri njihovih popolnih življenjih, če na ves glas gobcajo in sramotijo tiste, ki so zaslužni za njihov obstoj."
Govorila je hitro, vedno bolj razjarjeno, v tretji osebi in še v množini, čeprav se je njen govor nanašal le na Andromedo in delno na Siriusa.
"Danes je bilo dovolj živciranja," je globoko vdihnila. "Bi mi mogoče utegnil iz prve roke povedati zgodbico, ki se tiče tebe in neke gryfondomovke?"
Nazaj na vrh Go down
Regulus A. Black

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pon Mar 24 2008, 15:57

Ob Belini 1. trditvi je samo pokimal, nato pa je vzel cigareto in z užitkov vdihnil njen vonj. Kar nekaj časa je že preteklo od takrat, ko je imel v pljučih nekaj vsaj približno tako kvalitetnega. Vendar njegova hvala in prišla dlje od njegovih misli in ostala je neizrečena; to je bila pač ena njegovih značilnosti.
Na Bellin samogovor ni imel pripomb. Povedala je namreč golo resnico. Izmečki so bili pač vedno prisotni. In že zdavnaj je izgubil interes, da bi to spremenil. Preprosto ni se zmenil zanje in ponavadi je vžgalo.
Filter cigarete si je položil medusntnici in dim globoko potegnil vase. Oči je uživalsko zaprl in skozi nosnice izdihnil bel dim. Nato pa ga je sestrična s svojimi besedami zopet prizemljila. ''Gryfondomovko?'' je počasi in z zanimanjem vprašal. Seveda se je spomnil, na koga meri Bella, vendar je iz čistega brezdelja na izraz priklical razmišljujoč izraz. ''Hmmm..... ja, zdi se mi da vem, koga misliš.'' potegnil je še en dim, nato pa ji odgovoril. ''V bistvu ni kaj za povedati.'' S hrbtom je zdrsnil po klopi in tako pristal v nekoliko udobnejšem položaju, ki se je gibalo nekje med ležanjem in sedenjem. ''Tisti izmeček [[ beri Sirius]] je po vsem Gryfondomu raztrobil, kako 'prijazno' družino ima. In tale ... Mabel ali karkoli že... si je v moji prisotnosti drznila govoriti o tem.'' Izdihnil je in iz dima oblikoval različne kroge. ''Utrpela je hujše poškodbe in je na zdravljenju v Svetem Mungu, njena prijateljica pa se dogodka ne spomni.'' S cigarete je otresel pepel, nato a se je zazrl v Creepa.
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pon Mar 24 2008, 18:25

Bellatrix, za raliko od Regulusa, nikoli ni popolnoma izgubila upanja, da ji mogoče le uspe vrniti izdajalce na staro pot.
"Mabel? Nikoli slišala, nikoli srečala. No, če bi jo srečala, potem je verjetno ti ne bi mogel. Uboga reva," je rekla sočutno, a se takoj zatem privoščljivo zasmejala. "Mene se pa polašča občutek, da se me vsi brezkrvneži nekako iizogibajo. Nikjer nobenega ne srečam! Verjetno se res ne bi smela zadnjič tako javno spraviti na.... Saj niti ne vem ne kdo je bil, ne kaj je bil, ne v katerem letniku in iz katerega doma."
Ob spominu na njej ljubi dogodek se je nasmehnila in v zrak puhnila dimnega netopirja. Pogovor z bratrancem ji je vedno dobro del, pa četudi je včasih samo ona blebetala, on pa samo kimal, ali pa sta le sedela v tišini.
"Kje sploh si cele dneve, nikoli te ne vidim v dnevni sobi."
Nazaj na vrh Go down
Regulus A. Black

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pon Mar 24 2008, 20:13

''Saj je tudi jaz do zadnjič nisem.'' Čemerno je skomignil in nato dodal ''V bistvu sploh ne vem, če ji je res tako ime.'' Tudi sam je tudi puhnil v zrak dim v obliki nečesa zahtevnejšega. Tokrat se je lotil kače, ki mu je dokaj dobro uspela. Samovšečen nasmešek po tem je bil skorajda obvezen.
''Res?'' je poskušal kar najbolje ponarediti izraz presenečenja. Kar mu seveda ni uspelo. Čez obraz mu je hušknil nasmešek, ki razkrival, da se mu to ne zdi ravno presentljivo. ''Tudi jaz jih zadnje čase srečam vedno manj. Če pa že, mi nobeden ne pride bliže od dveh metrov.'' Potegnil je še en dim in nekoliko zamišljeno nadaljeval. ''Kar me sicer niti ne moti.''
Z naslednjimi besedami ga je zbudila iz 'transa' v katerega je ponavadi padel, ko je razmišljal o čem.... pomembnejšem. ''Saj veš. Dnevna soba je že tako ... dolgočasna.'' Čez obraz se mu je tudi tokrat razlil samovšečnosti poln nasmeh. ''Le kaj naj počnem tam, ko pa lahko raziskujem hodnike, kjer sem najbrž prva oseba, ki je tja stopila v zadnjem desetletju.'' V njegov glas se je prikradel ton ironije, ki je nato kmalu zamrla. ''Prav presenečena bi bila, če bi vedela, koliko skrivnih soban je v gradu. Med drugim tudi ...'' pomolčal je za trenutek, ker je vedel, da bo Bella kmalu vsa na trnih. Hotela je vedeti vse, kar je lahko in ponavadi ni prenesla, če ji je neko nekaj zamolčal. ''..... sobane ustanoviteljev. Sicer so presneto dobro zaščitene, pa vseeno.''
Nazaj na vrh Go down

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Pon Mar 24 2008, 22:19

Zavzdihnila je in se zazrla v dimno kačo, ki se sumljivo dolgo časa ni hoela razbliniti. Regulus nikoli ni kazal niti najmanjše želje po komuniciranju z ostalimi, ampak se je raje šel pustolovca in lazil po Bradavičarki. Preden pa bi ji uspelo navreči kakšno opazko glede njegove nekomunikativnosti, je omenil nekaj veliiko bolj zanimivega. Belline oči so se zableščale in se v radovednosti široko razprle.
"Sobane ustanovitelje?" je očarano dahnila. "Od vsakega posebej? Torej dejansko obstajajo? Noro, noro, noro! Pa si vse odkril? In prišel čez vse zaščitne uroke, ki naj bi preprečevali vhode? Vedno znova presenečaš."
Pomolčala je in premišljevala, ali se mu splača zatežiti za podroben opis. Včasih je znal biti prekleto egoističen.
Kaj se pa greš, na koncu je še vedno tvoj bratranec.
"Kako izgleda Spolzgadova sobana?"
Nazaj na vrh Go down
Regulus A. Black

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   Tor Mar 25 2008, 12:12

Z enim očesom, ki je že cel čas spremljalo Bello, je opazil očaranost, ki ji je sevala iz oči. Ob tem se je zadovoljno nasmehnil in puhnil v zrak še orla. Tega ni storil zaradi pripadnosti Drznvraanu, ampak ker je te živali preprosto oboževal. Bile so tako svobodne, polne nagona in izjemno nevarne.
''Ja, vsak je imel svojo sobano. Zraven so seveda še štiri kopalnice, dokaj razkošno opremljene.'' Prostore je opisoval z narejeno ravnodušnostjo, v resnici pa je bil sam nase dokaj ponosen. Bil je najbrž edini, ki je v te sobane stopil v zadnjih nekaj desetljetjih. ''Vse sobe pa povezujeta tudi nekakšna skupna soba in bogata knjižnjica.'' Orel se je počasi razkadil, medtem pa je sam potegnil še en dim in odvrgel ogorek.
''Se spomniš tistega študenta, ki so ga lani odkrili v tretjem nadstropju? Na tistem predelu, kamor niti hišnik ni več hodil?'' Regulusov nasmeh je postav prav satanski, še povečal pa se je, ko je nadaljeval. ''No, obdelal sem ga z imperatorjevo in ga spustil po hodniku.'' Oči so se mu ob tem noro zalesketale. ''Uroke sem razločil po barvi curka in jih potem izničil z protiurokom. Sicer je trajalo približno leto, da sem prišel skozi vse, ampak se je splačalo.'' Pomignil je krokarju, ki mu je zopet priletel na roko in ga pogladil po perju. ''Sobane so res veličastne.''
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šolski park   

Nazaj na vrh Go down

Šolski park
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next